בן-עמי. כתב אישום חמור (צילום: דובר צה''ל ‎, חדשות)
אל"מ בן-עמי | צילום: דובר צה''ל ‎, חדשות

הותרו לפרסום חלק מפרטי פרשת השחיתות החמורה בצה"ל: מפקד בסיס הקריה, אלוף משנה יגאל בן-עמי נחקר בחשד לקבלת טובות הנאה, וסיים את תפקידו. הפרשה פורסמה לראשונה בחדשות Online.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בן-עמי נחשד בעבירות שעניינן חריגה מסמכות, התנהגות שאינה הולמת, שימוש ברכוש הצבא שלא למטרותיו, שימוש ללא רשות ברכב ועבירות נוספות מתחום טוהר המידות שעדיין אסורות בפרסום. עם זאת, בחקירה הכחיש בן-עמי את המיוחס לו.

אל"מ רן כהן (צילום: יח"צ, חדשות)
אל"מ רן כהן | צילום: יח"צ, חדשות

את החקירה מנהלת המשטרה הצבאית החוקרת, ובית המשפט הצבאי הטיל צו איסור פרסום גורף על שאר פרטי הפרשה.

אל"מ (במיל') אבי עמירם (צילום: יח"צ, חדשות)
אל"מ (במיל') אבי עמירם | צילום: יח"צ, חדשות

אל"ם רן כהן, הסנגור הצבאי הראשי, ואל"ם (מיל') אבי עמירם, המייצגים את הקצין, מסרו בתגובה: "אל"ם יגאל בן עמי הוא קצין עתיר זכויות ומפקד ותיק ומוערך שמשרת בצה"ל ללא דופי למעלה מ-30 שנה ביחידות שדה ובחזית העשייה. הקצין נדהם מהחשדות נגדו והוא מכחיש אותם נחרצות. הקצין משתף פעולה באופן מלא בחקירה, משיב לכל השאלות ומציג בפירוט את תשובותיו וכן ראיות מצידו שסותרות את החשדות. אנו משוכנעים שהחשדות יתבדו וקוראים להשלמה מהירה של החקירה.

"הקצין ביקש לצאת לחופשה על מנת לאפשר את סיום החקירה במהירות בלא כל הפרעה. מפקדיו נעתרו לבקשה והוא מודה להם על כך".

הבוקר פורסם לראשונה בחדשות Online כי מפקד בסיס הקריה, אל"מ בן-עמי, מסיים במפתיע את תפקידו בצה"ל. בן-עמי מכהן בתפקיד כבר שלוש שנים וחצי, מאז שהחליף במרס 2015 את אל"מ נדב חג'בי בתפקיד. קודם לכן שימש כסגנו של חג'בי בבסיס. מכרז להחלפתו של בן-עמי כבר פורסם, ומועמדים התבקשו להגיש מועמדותם עד מחר בשעה 9:00 בבוקר. על פי המכרז, המשרה תאויש באופן מידי, עוד החודש.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/