אבנר גבריהו, מנכ"ל שוברים שתיקה, עוכב לחקירה על ידי כוחות משמר הגבול במהלך סיור היום (שישי) בדרום הר חברון, סמוך למצפה יאיר. יחד איתו עוכבו שני פעילי שמאל נוספים, ביניהם אחיה שץ, מנהל התקשורת של הארגון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עיכוב הפעילים בוצע במהלך סיור באזור יחד עם עוד כ-50 בני אדם, והשניים עוכבו בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. אחרי חקירה במחוז ש"י של המשטרה הם שוחחרו בתנאים מגבילים.

"לא ייאמן שהצבא שלא עצר את מי שהחטיף מכות לפעילי תעאיוש לנגד עיני החיילים מיהר לפקודת המתנחלים לעצור סיור של שוברים שתיקה לאיזור, את עו"ד ספרד, אבנר גבריהו ואחיה שץ", אמרה יושבת ראש מרצ לשעבר, זהבה גלאון. "יש לי דה ז'ה וו מלפני 29 שנה כשנעצרתי עם חברי על ידי הצבא בקלקיליה. דבר לא השתנה, הצבא עובד בשירות המתנחלים".

לפני כשבוע דווח על תקיפת פעילי שמאל על ידי מתיישבים באותו אזור. בשבת האחרונה טענו מספר חברים בארגון תעאיוש כי הותקפו בידי מספר מתנחלים באזור מצפה יאיר שבדרום הר חברון. לטענת הארגון, 15 פעילים שסיירו במקום נפצעו מתקיפת תושבי המקום. בנוסף אמרו בתעאיוש כי ציוד הצילום שהביאו עמם למקום הושחת בעת התקיפה.

כוחות הביטחון הוזעקו למקום וארבע מהפעילים שהותקפו פונו מהמקום לבית החולים סורוקה במצב קל.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/