צה"ל אישר הבוקר (חמישי) כי חיל האוויר תקף הלילה שלוש עמדות צבאיות בסוריה בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאוייש לשטח ישראל אתמול בשעות אחר הצהריים. "צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ניסיונות הפרת הריבונות של מדינת ישראל", נכתב בהודעת דובר צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה במהלך הלילה כי חיל האוויר תקף מוצבים של צבא אסד באזור קוניטרה שבגולן הסורי. לפי הדיווח, מערכות ההגנה האווירית הסוריות הצליחו להדוף את המתקפה של חיל האוויר אך נגרם נזק "חומרי". עוד נמסר כי התקיפה אירעה באזור הכפר הדרוזי חדר הנמצא בחלקו הסורי של הר החרמון ובסמוך לגבול עם הישראל - כ-6 ק"מ בלבד ממג'דל שמס שבצידו הישראלי של הגבול.

דובר צה"ל אישר את פרטי התקיפה: "צה"ל תקף הלילה 3 עמדות צבאיות בסוריה", נמסר בהודעה. עוד צויין כי הסיבה לתקיפה היא חדירת כלי טייס בלתי מאוייש (כטב"ם) לשטח ישראל במהלך יום רביעי: "צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ניסיונות הפרת הריבונות של מדינת ישראל ויפעל כנגד כל ניסיון לפגיעה באזרחיה. כמו כן, צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול כנגד כוחותינו".

עוד נמסר מדו"צ: "צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול כל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל". אתמול יורט כטב"ם סורי שחדר לשטח ישראל על ידי טיל פטריוט. הכלי יורט 10 ק"מ בתוך שטח ישראל אך עם זאת, דובר צה"ל רונן מנליס הדגיש כי כלי הטיס זוהה עוד בטרם חצה את הגבול.

הכטב"ם הסורי ככל הנראה לא היה חמוש, כך צויין בתדרוך של דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס. לפי התדרוך, טרם ברור אם הכטב"ם חדר לישראל במתכוון, או שמדובר בטעות ניווט.