מספר 4 ברשימה המאוחדת: גבי אשכנזי (צילום: חדשות)
הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי | צילום: חדשות

רוח גבית למאבק הדרוזים בחוק הלאום: לוחמים וקצינים ששירתו בחטיבת גולני חתמו היום (שישי) על מכתב משותף נגד החוק והתייצבו לצד בני העדה הדרוזית במאבקם. "אנו מבקשים לתמוך ולכאוב את כאבם של אחינו ואחיותינו הדרוזים וכל העדות המשרתות בכוחות הביטחון", נכתב. בין החתומים היה גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. אתמול לוחמי עבר בחטיבת הצנחנים פרסמו מכתב דומה בו הם מביעים התנגדות נחרצת לחוק הלאום. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קציני ולוחמי חטיבת גולני לדורותיהם פרסמו מכתב תמיכה בעדה הדרוזית, עליו חתום בין היתר גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. "אנחנו - קציני, מפקדי וחיילי חטיבת גולני לדורותיה - מבקשים לחבק, לתמוך ולכאוב את כאבם של אחינו ואחיותינו הדרוזים, הבדואים, הצ'רקסים וכל העדות המשרתות בכוחות הביטחון השונים ואשר קשרו גורלם עם העם היושב בציון מאז קום המדינה", נכתב.

"אין בכוונתנו להביע דעה פוליטית, אלא להזכיר לכולנו ולעם ישראל כולו, כי העדות המופלאות הללו עמדו ועומדות אתנו בהגנה על המדינה לאורך כל הדרך, ללא שום לבטים ותהיות", ממשיכים בוגרי החטיבה. "אדמה זו ספוגה בדם יקיריהם".

מבקרים את החוק. גנץ ויעלון (צילום: אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות, חדשות)
מבקרים את החוק. גנץ ויעלון | צילום: אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות, חדשות

"אחינו ואחיותינו היקרים - אתם חלק בלתי נפרד מהמדינה הזאת, אתם חלק בלתי נפרד מההישגים הללו ואתם חלק בלתי נפרד מאיתנו", נחתם המכתב. "איש לא יוכל לקחת זאת מכם, זאת זכות גדולה שאתם נמצאים ומשרתים בקרבנו".

אתמול עשרות קצינים בכירים במילואים ששירתו בחטיבת הצנחנים פרסמו מכתב משותף בו יצאו נגד חוק הלאום, והצטרפו למחאה של המגזר הדרוזי: "מתייצבים עימם שכם אל שכם".

"אנו מפקדים בעבר בחטיבות הצנחנים, מתייצבים לצד אחינו, רעינו לנשק, הקצינים, הלוחמים וכלל העדה הדרוזית והעדות שקשרו את גורלם עמנו והתנדבו להגן על מדינת ישראל בגופם", כתבו. "אנו תומכים במאבקם לשוויון זכויות מלא במדינתנו, בעקבות חוק הלאום בשבוע שעבר בכנסת ישראל".

רה"מ והשרים בפגישה עם ראשי העדה (צילום: חיים צח / לע"מ, חדשות)
נתניהו בפגישה היום עם ח"כים דרוזים | צילום: חיים צח / לע"מ, חדשות

"רעינו הדרוזים, הינם שותפים נאמנים למדינת ישראל עוד משחר הקמתה, עומדים לצדנו, לוחמים עמנו כתף אל כתף ודם בניהם הרווה את אדמת מדינתנו מאז הקמתה", הוסיפו המפקדים. "מעבר לכל עמדה או השתייכות פוליטית, אנו מתייצבים עימם שכם אל שכם, כביטוי לערכי הרעות, האחווה והאחדות, עליהם חונכו ואותם הנחלנו לפקודינו".

המכתב פורסם לאחר שחברי הכנסת הדרוזים עתרו לבג"ץ ונפגשו עם ראש הממשלה במחאה על חוק הלאום. חבר הכנסת אכרם חסון (כולנו), אמר כי הפגישה התנהלה "ברוח טובה", אך הכריז במקביל: "לא יורד מהבג"ץ עד שלא אראה שינויים בחוק".