מחסום קלנדיה, למצולמים אין קשר לנאמר (צילום: מדברים תקשורת, חדשות)
מחסום קלנדיה, למצולמים אין קשר לנאמר | צילום: מדברים תקשורת, חדשות

פרסום ראשון: שני חיילים מהמשטרה הצבאית המשרתים במחסום קלנדיה חשודים שגנבו כסף מפלסטינים שעברו במעבר ופגעו מינית בפלסטיניות שנבדקו על ידם. מעצרם הוארך בשבוע ימים. על פי החשד, הם ניצלו את סמכותם בביצוע הבידוק כדי לבצע את העבירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחד מהחשודים הוא לוחם בצה"ל המשרת במעברים, והשני משמש כמאבחן ביטחוני. הם חשודים בביצוע עבירות גניבה, ביזה ושימוש לרעה בתפקידם ממניעים גזעניים. בנוסף, שניהם חשודים בביצוע עבירות מין. על פי החשד, מדובר מעשים חוזרים ונשנים לאורך תקופה ארוכה ובמספר רב של פעמים.

עורכת הדין לימור ברמלי, המייצגת את אחד מהשוטרים הצבאיים החשודים במעשים, מסרה בתגובה: "במסגרת חקירת היחידה לחקירות פנים של המשטרה הצבאית, המתנהלת בחשד לביזה ועבירות נוספות, נעצרו הבוקר שני שוטרים צבאיים. מרשי שיתף פעולה עם החוקרים ומסר את גרסתו המפורטת להשתלשלות האירועים. אני סמוכה ובטוחה כי עם סיום החקירה ובירור טענותיו של מרשי התיק נגדו ייסגר".

עו"ד סרן יוליה ויינשנקר, המייצגת את אחד החשודים מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרה: "מדובר בחייל מצוין ומוערך המשרת באופן מיטבי בתפקיד מורכב ותובעני. באשר לעבירת הרכוש, מדובר במעידה חד פעמית שאינה מאפיינת אותו. החייל דוחה מכל וכל את החשדות האחרים ומצפה לסיום החקירה באופן שישלול את החשדות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בנושא נפתחה חקירה של היחידה לחקירות פנים בצה"ל. החיילים החשודים נעצרו והם יובאו בפני בית הדין הצבאי לשם הארכת מעצרם".