הדרום יתחמם בגלל אי הבנה? הירי היום (שלישי) לעבר כוח צה"ל זוהה על ידי התצפיתניות ונשמע על ידי החיילים בשטח, אך התגובה הצה"לית לאירוע נבעה ככל הנראה מאי הבנה של מה שאירע. בהמשך התברר כי חמאס ניהל תרגיל, ייתכן שביצע תצוגת תכלית כלשהי, שבמסגרתה ירה לעבר ישראל וצה"ל לא ידע על זה מבעוד מועד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאחר שתמונת המצב הייתה שגויה, צה"ל בחר להגיב והביא למותם של שני הפלסטינים שהיו בעמדת התצפית שממנה בוצע הירי. הדברים הועברו בדרך כלשהי לחמאס כדי להבהיר שמדובר באי הבנה, אך גורמים בצה"ל אמרו כי אם חמאס יבחר להגיב הרי שהתגובה תהיה חריפה במיוחד.

מהירי שבוצע הבוקר לעבר כוח צה"ל שפעל בסמוך לגבול רצועת עזה לא היו נפגעים לכוחותינו, אך נזק קל נגרם לאחד הרכבים הצבאיים. כאמור, בתגובה תקף טנק צה"ל את עמדת חמאס שממנה בוצע הירי.

זמן קצר לאחר התקיפה, אישרו בחמאס באופן רשמי כי בתקיפה נהרגו לפחות 2 פעילים של הזרוע הצבאית של הארגון. מדובר צה"ל נמסר כי הצבא "יפעל נגד כל כוונה התקפית וכל ניסיון פיגוע נגד כוחותינו ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה".

ירי טנק ברצועת עזה (ארכיון)
ירי טנק ברצועת עזה (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

ברקע התקרית בגבול הרצועה, כמה שרפות פרצו היום בשטחי עוטף עזה והנגב המערבי כתוצאה מעפיפוני ובלוני תבערה. צוותים של קק"ל הוזעקו היום לדליקה שפרצה ביער כיסופים, והצליחו להשתלט על הלהבות. במקרה אחר, נחת בלון תבערה ליד גן ילדים באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אתמול ביצע כלי טיס של צה"ל תקיפה לעבר חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל, כך הודיע דובר צה"ל. לפי דיווחים פלסטיניים, לא היו נפגעים בירי.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/