שר הביטחון אביגדור ליברמן, ארכיון (צילום: צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, חדשות)
ליברמן והרמטכ"ל באוגדת עזה, היום | צילום: צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, חדשות

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר הבוקר (שלישי) בתרגיל הגדול שמובילה אוגדת עזה בדרום הארץ והתייחס למתיחות מול הרצועה: "אם נאלץ לצאת למערכה - אנחנו נוכל להכריע כל אויב. צה"ל יודע מה לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. אנחנו נקבע את כללי המשחק ולא אף אחד אחר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ליברמן סייר באוגדה כשהוא מלווה ברמטכ"ל, גדי איזנקוט, ובאלוף פיקוד הדרום, הרצי הלוי, והתרשם מניהול התרגיל. "צה"ל מוכן וערוך לכל משימה שנטיל עליו", סיפר ליברמן. "ביקרתי בתרגיל, פגשתי את המפקדים והלוחמים, התרשמתי מאוד מהמוכנות ומהמוטיבציה".

ביקורו של השר ליברמן נערך יממה לאחר שפרצו בעוטף עזה חמש שרפות כתוצאה מעפיפוני ובלוני תבערה שהופרחו לעבר שטח ישראל - שתיים מהן בבשור, שתיים בבארי ואחת גדולה במאגר שקמה וכרמיה. הבוקר תועדה שרפה נוספת בשדה פתוח סמוך לנתיב העשרה. בשירותי הכבאות בודקים אם מדובר בשרפה שנגרמה כתוצאה מבלון תבערה.

על רקע האירועים ביממה האחרונה, קצין בכיר בצה"ל הבהיר היום שמדובר בירידה בכמות השרפות ביחס לתקופה האחרונה. "כבר יום שלישי שרואים ירידה משמעותית במספר הבלונים שנשלחים לישראל", אמר הקצין. עוד הוא הוסיף: "אנחנו רואים שכבר כמעט לא נעשה שימוש בעפיפוני תבערה. חמאס מבין שהם פחות אפקטיביים מבחינתו, ולכן הוא מתרכז רק בבלונים שיכולים להגיע למרחקים גדולים. בעקבות כך יש ירידה במספר מוקדי השרפות".