צילום אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
צילום אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

שני מפקדים במגלן הודחו בעקבות שני אירועים נפרדים ביחידה: באירוע הראשון, לוחם נפצע במהלך אימון קרב מגע שבוצע בעוצמה וללא ציוד מגן. בתחקיר האירוע נקבע כי האימון היה לא מקצועי ופסול, ובנוסף הועלתה ביקורת על כך שהקצין לא פינה את הלוחם לאחר שנפצע. לכן, הוחלט על הדחתו של המפקד, סגן ג', מתפקידו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנוסף לצעד המשמעתי כלפי המפקד, הוחלט לעצור את אימוני קרב המגע כליל עד לביצוע השתלמות מקצועית וריענון פקודות בקרב המפקדים והמדריכים המקצועיים. בנוסף, נקבעו מנגנוני אישור ופיקוח נוספים לאימוני קרב המגע בעוצבת הקומנדו.

באירוע שני ונפרד, נפצע לוחם לאחר שקפץ מרכב מסוג האמר לתוך מערום שיחים. התחקיר העלה שהלוחם קפץ מהרכב בתום אימון. מפקד האוגדה קבע שמדובר "בפעולה פסולה, לא מקצועית, לא ערכית, מסוכנת ושאין בה צורך", לפי הודעת דובר צה"ל. לאחר התחקיר הורה המפקד על עצירת האימונים בעוצבה, בדיקה של כלל תיקי התרגילים וביצוע השלמות מקצועיות של התחקיר.

בנוסף להדחת המפקדים, החליט מפקד האוגדה להעיר פיקודית גם לסרן י', מפקד הפלוגה שתחת פיקודו התרחשו שני האירועים. ממצאי התחקירים יועברו לבחינת הפרקליטות הצבאית, שם יחליטו אם לפתוח בחקירת מצ"ח. במקביל, תחל עבודת צוות תחקור לבחינה פיקודית של ההתנהלות הנורמטיבית במגלן בפרט וביחידות המיוחדות בכלל.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il