דיווח: הקבינט הסכים להתגמש, ארכיון
דיון בקבינט | צילום: אריאל חרמוני / פלאש 90, חדשות

אחרי סבב הלחימה האחרון עם חמאס ובצל סוף שבוע מתוח ביישובי עוטף עזה, חברי הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנסו היום (ראשון) בשעות אחר הצהריים לדיון על ההסלמה בדרום. בשלב זה לא ברור אם צפויות להתקבל החלטות במהלך הישיבה, ואם ראש הממשלה יציג גם את תפיסת הביטחון והמדיניות שבה הוא מתכוון לדבוק - דיון שהיה אמור להתנהל בשבוע שעבר, אך נדחה נוכח ההסלמה. לאורך הימים האחרונים נשמעה ביקורת קשה על הפסקת האש עם חמאס, וראשי רשויות בדרום אף הפגינו אתמול בתל אביב נגד מדיניות הממשלה ביחס לדרום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את ישיבת הממשלה פתח היום נתניהו עם התייחסות קצרה למתיחות ואמר כי ישראל לא תסכים לפחות מהפסקת אש מוחלטת. "אנחנו בעיצומה של מערכה נגד הטרור בעזה. יש בה חילופי מהלומות, זה גם לא ייגמר במכה אחת. הדרישה שלנו ברורה - הפסקת אש מוחלטת. לא נסתפק בפחות מזה".

רה
נתניהו וליברמן בסיור בעוטף | צילום: קובי גדעון לע"מ, חדשות

לדברי נתניהו לישראל קיימות תכניות חסויות שניתן להפעיל במידת הצורך. "עד עתה השמדנו מאות מטרות צבאיות של החמאס, ובכל סבב תקיפות גובה צה"ל מהחמאס מחיר כבד נוסף. אני לא אחשוף כאן את התוכניות המבצעיות שלנו, הן מוכנות. המטרה שלנו היא להשיב את השקט לתושבי הדרום ולעוטף והמטרה הזאת תושג במלואה".

אסור להסכים לבקשות הפסקת אש מעזה
תקיפות צה"ל בעזה בשבוע שעבר | צילום: חדשות
רקטה שנפלה בבאר שבע
רקטה שנפלה בבאר שבע | צילום: החדשות

בסוף השבוע דווח ב"החדשות" Online כי במערכת הביטחון בישראל שורר תסכול באשר לתמונת המצב שהתקבלה בציבור ביחס להתנהלות המדינית והצבאית בדרום. הסיבה היא שקיימת הבנה שהציבור מאמין שחמאס הכתיב את סדר האירועים והזמנים, וישראל נגררה אחריו. במערכת הביטחון הדגישו כי לא כך היה, אלא שחמאס העביר מסרים לאורך כל יום חמישי שעבר ולפיהם הם מעוניין בהפסקת התקיפות של חיל האוויר.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/