אחרי שראשי שוברים שתיקה עוכבו אתמול (שישי) במהלך סיור במאחז מצפה יאיר, שבו הותקפו בשבוע שעבר פעילי תעאיוש, כעת הם מבהירים: "לא ניכנע לאלימות המתנחלים". במשמר הגבול אמרו מוקדם יותר כי השלושה הפרו צו שטח צבאי סגור ולכן עוכבו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו לא נוותר ונחזור לסייר בדרום הר חברון", אמר מנכ"ל הארגון אבנר גבריהו עם צאתו מתחנת המשטרה. "לא ניכנע לאלימות המתנחלים". דובר הארגון שנעצר גם הוא, אחיה שץ, הוסיף: "משטרת חברון וצה"ל משרתים את המתנחלים ומעודדים את האלימות שלהם, לא נשתוק על זה ולא נפסיק את הסיורים".

עורך הדין מיכאל ספרד, שעוכב יחד עם השניים, טען כי "זה היה סיור רגוע ותרבותי ושקט, המח"ט החליט להטריד את הסיור ולפוצץ אותו, עיכב אותנו ללא שום עילה, נאלצנו לבלות 3 שעות במשטרה בלי להיחקר, זה לא ירתיע אותנו, שבוע הבא אנחנו פה".

בארגון עצמו מסרו אחרי התקרית: "מעצרם של מנכ"ל הארגון ומנהל מחלקת התקשורת ועיכובו של עו"ד מיכאל ספרד במהלך סיור לדרום הר חברון צריך להדאיג כל אזרחית ואזרח בישראל שהדמוקרטיה וחופש הביטוי והמחאה יקרים ללבם. מח"ט חברון ומשטרת חברון במעצרים הללו – דווקא במהלך סיור מחאה נגד המתקפה האלימה של מתנחלים את פעילי תעאיוש בשבוע שעבר – העניקו פרס לבריונות המתנחלים. זוהי עוד הוכחה מצערת לכך שהצבא בשטחים הפך למשרתם של מתנחלים, ושהם המפקדים האמתיים בשטח".

עיכוב הפעילים בוצע במהלך סיור באזור יחד עם עוד כ-50 בני אדם, והשלושה עוכבו בחשד להפרת צו שטח צבאי סגור. אחרי חקירה במחוז ש"י של המשטרה הם שוחררו בתנאים מגבילים.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/