מג"ד בגדוד הסיור של גבעתי שנמצא בתעסוקה מבצעית בשומרון תועד במצלמה כשהוא מפעיל כוח ומרתק את אחד מחייליו לרצפה, לאחר שניסה לברוח ממוצב סמוך ליישוב שבי שומרון במקום להישאר ולסגור שבת כפי הנדרש. הסרטון, שפורסם היום (חמישי) והופץ ברשתות החברתיות, הוביל לחקירת האירוע על ידי המשטרה הצבאית, ובסופה הוחלט שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד המפקד, אך הוא ננזף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התקרית החלה בבריחה של שלושה טבחים שהיו אמורים לסגור שבת במוצב בשומרון. השלושה היו אחראים להכנת האוכל בשבת, ובלעדיהם לא היה אוכל לגדוד הלוחם.

כשנודע למפקד הגדוד על האירוע הוא נסע אחריהם לצומת הקרוב - היכן שממוקמת הטרמפיאדה הסמוכה, ושם התעורר דו שיח שבמהלכו הבהיר להם המג"ד כי עליהם לשוב לגדוד וכי עריקה היא עבירה חמורה. השלושה סירבו, והמג"ד קיים כמה התייעצויות טלפוניות עם מפקדיו. במקביל, רס"ר הגדוד בדק אם ניידת משטרה צבאית יכולה להגיע ולעצור את השלושה, אך נאמר לו כי אין ניידות זמינות וכי הוא רשאי להפעיל כוח פיזי מתון כדי למנוע עריקות.

בסרטון רואים את המג"ד מנסה לתפוס את אחד החיילים, שהתנגד ונפל לרצפה. שני חיילים חזרו לבסיס, בהם זה שרותק על ידי המג"ד בסרטון, והחייל השלישי ברח והוא מוגדר כעת עריק.

כשהשניים חזרו לבסיס, התנהלה שיחת בירור והם שבו לתפקידם במוצב. כעת נעשים מאמצים להחזיר את החייל השלישי שעדיין לא שב. הסרטון הועבר למצ"ח על ידי אחד משלושת החיילים ושם קבעו כי לא נעשתה עבירה פלילית. עם זאת, המקרה הועבר לטיפול משמעתי של המח"ט ומפקד האוגדה, שהעמידו את המג"ד לדין משמעתי והוא ננזף.

מדובר צה"ל נמסר: "האירוע מוכר ודווח על ידי מפקד הגדוד מיד לאחר התרחשותו. מפקד האוגדה תחקר את האירוע והקצין ננזף".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/