ישראלי תושב אום אל פחם חמוש בסכין ניסה לדקור היום (שישי) שוטר בעיר העתיקה בירושלים ונורה למוות. שתי נשים שהיו בזירה לקו בחרדה. לא היו נפגעים נוספים וכוחות רבים נמצאים במקום. הפלסטינים מדווחים כי כוחות הביטחון הורו לסגור את החנויות הסמוכות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה מסרו שסמוך לשעה 17:30 יצא החשוד, בן 30, משטח הר הבית ולאחר מטרים ספורים נתקל בכוח משטרה שהיה בעמדת המשטרה ברחוב הגיא. לפתע הוא שלף סכין וניסה לדקור אחד מהם.

הסכין ששימשה את החשוד (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
הסכין ששימשה את החשוד | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

לאחר מאבק בין השוטרים לחשוד, שוטר אחר שהיה במקום ירה בו והרג אותו. לא היו נפגעים בקרב השוטרים או האזרחים שהיו באזור.

שוטרים נוספים שהוזנקו למקום סגרו את סמטאות העיר העתיקה ופתחו בחקירה. לאחר זמן קצר התבררה זהותו של המחבל. בהנחיית מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, הכוחות סורקים את שטח הר הבית, תוך שהם מוציאים את כלל האנשים משטח ההר.

איש לא נפגע מלבד המחבל, 2 לקו בחרדה (צילום: שי אלבז, חדשות)
כוחות רבים הוזעקו לזירה | צילום: שי אלבז, חדשות

בשבוע שעבר סוכל פיגוע דקירה, גם כן בעיר העתיקה בירושלים, הודות לערנותם של השוטרים במקום. תושב חברון בן 26 עורר את חשד השוטרים שעיכבו אותו ובמהלך חיפוש שערכו על גופו נמצאה סכין וגז מדמיע.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/