אחרי ההקלות על תושבי עזה ופתיחת מעבר כרם שלום, שר הביטחון מבהיר: "אין שום הסכם עם חמאס". בריאיון למהדורה המרכזית אמר ליברמן שהמדיניות של ישראל היא לעקוף את חמאס ולפנות ישירות לתושבים: "אני מנסה לתקוע טריז בין תושבי עזה לחמאס".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"המסר שלי חשוב והוא נקלט", אמר ליברמן. "אם יש שקט ביטחוני אתם מרוויחים ואם יש טרור אתם מפסידים. כרגע מה שחשוב זה לדבר ישירות עם תושבי עזה והם חייבים להפיל את שלטון חמאס. בזמן האחרון שקט כי מחקנו בניין של המשרד לביטחון פנים בעזה".

שר הביטחון התייחס גם למתקפה של שר החינוך נפתלי בנט נגד ההקלות על תושבי עזה. "העמיתים שלי מבקרים אותי ולכן זה סימן שאתה חזק ופועל נכון. אם הייתי חלש היו מתעלמים ממני", אמר. "אני מוביל מדיניות ברורה. לא נפיל את חמאס באמצעות חיילים והקרבת כוחותינו. אנחנו צריכים להביא את תושבי עזה להכרה שזה בידיים שלהם להפיל את שלטון חמאס".

ליברמן גם התייחס למועמדותו של האלוף יאיר גולן לתפקיד הרמטכ"ל. "יש לציין שהוא שירת 36 שנים בצה"ל, נפצע והוביל חיילים בלבנון ובחומת מגן", אמר שר הביטחון. "הוא עשה דבר שלא ייעשה ואמר דברים מקוממים והתנצל על כך. פגשתי את כל הרמטכ"לים לשעבר ושרי ביטחון שאמרו שמתוך 4 המועמדים כולם ראויים לתפקיד ואני שמח שזה המצב - זאת היתה העמדה של כולם".

מעבר כרם שלום נפתח ומרחב הדיג הורחב

 היום, בהתאם להוראת שר הביטחון ליברמן, נפתח מעבר כרם שלום בדרום עזה ומרחב הדיג ברצועה הורחב לתשעה מיילים ימיים. ההחלטה עוררה סערה ועימות מילולי בין ליברמן לשר החינוך נפתלי בנט. "לאחר 130 ימי טרור אש ורקטות, אסור לנו לתת פרס למחבלים מבלי שהשיבו לנו את שבויינו ואת חללינו", תקף בנט את שר הביטחון. "המחבלים ילמדו שהטרור משתלם וכוח ההרתעה של ישראל ייפגע".

ראיון עם השר נפתלי בנט (צילום: פלאש 90, יהונתן סינדל, חדשות)
"פרס למחבלים". בנט תקף את ליברמן | צילום: פלאש 90, יהונתן סינדל, חדשות
הרס בעזה לאחר הפצצת צה"ל בשבוע שעבר (צילום: חדשות)
הרס בעזה לאחר הפצצת צה"ל בשבוע שעבר | צילום: חדשות

מפלגתו של ליברמן, "ישראל ביתנו", לא נותרה חייבת והשיבה אש לדברי שר החינוך: "כהרגלו השר בנט רץ לתקשורת עם סיסמאות ריקות מתוכן, שהן לא יותר מפוליטיקה קטנה על גבם של צה"ל ומערכת הביטחון. עדיף שיתעסק באלימות הגואה בבתי הספר".

הפלסטינים: 6 נהרגו, עשרות נפצעו (צילום: חדשות)
מהומות בגבול עזה בשבוע שעבר | צילום: חדשות

לדברי ליברמן הימים האחרונים הם השקטים ביותר מאז שהתחיל חמאס בצעדות השיבה ב-30 במרס. "מאז נהרגו 168 פעילי טרור, 3,472 נפצעו וכ-34 תשתיות טרור נמחקו", הוסיף ליברמן. "לגבי כל מיני רעיונות הסדרה לטווח ארוך, מה שיקבע זה המציאות בשטח, היעד שלנו הוא שקט וביטחון לתושבי עזה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/