הצבא צועד על קיבתו?
חיילי מילואים, ארכיון | צילום: AP, חדשות

לאורך השנים האחרונות אושרו מספר הקלות למילואימניקים ולבני משפחותיהם, וכעת מנסים בממשלה לקדם מספר הטבות נוספות למשרתים. ביום ראשון תובא לאישור הממשלה הצעה שכוללת הטבות לסטודנטים המשרתים במילואים, קידום עסקים של מילואימניקים והכרה בקורס מג"דים ומפקדי פלוגות לגמול השתלמות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

שר החינוך נפתלי בנט, שר הכלכלה אלי כהן ושר האוצר משה כחלון תומכים בהטבות שגיבשה ועדת השרים לעניין מערך המילואים, שמוערכות בכשני מיליון שקלים בשנה בשלב הראשון.

על פי ההצעה, הוועדה תכיר בקורס הכשרה של חייל מילואים למפקד פלוגה או מפקד גדוד במערך המילואים כהשתלמות מוכרת לפי הכללים למתן גמול השתלמות. כלומר, חיילי מילואים שיסיימו את הקורס יזכו לקבל תוספת שכר בשל הכשרתם המקצועית במסגרת הצבאית.

הטבה נוספת שמוצעת נוגעת לקידום עסקים פרטיים של חיילי מילואים: ההטבה קובעת כי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה תפעל "לעידוד, קידום ופיתוח העסקים שבבעלות משרת מילואים פעיל" בין השנים 2018-2019. בין השאר מוצע לתת לעסקים של מילואימניקים עדיפות במסגרת התוכנית "הטובים לתעשייה" בשנה הבאה.

ישיבת ממשלה, ארכיון
ישיבת ממשלה, ארכיון | צילום: Ohad Zwigenberg, פלאש 90, חדשות

אם תאושר ההצעה, הדרך המרכזית בה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תפעל להיטיב עם המילואמיניקים תהיה על ידי הקמת "מאיץ עסקי טכנולוגי ייעודי" למשרתי מילואים פעילים. המאיץ יסייע לעידוד ופיתוח הפוטנציאל היזמי הקיים באוכלוסיית המילואימניקים. נוסף על כך, המאיץ יכלול ליווי וייעוץ אישי וחללי עבודה משותפים. פיתוח המאיץ יצריך תוספת תקציבית של כמיליון שקלים, שתגיע ממשרד הכלכלה והתעשייה וממשרד הביטחון באופן שהמהלך יתוקצב על ידי שני המשרדים באופן שווה.

בנוסף מוצע לחיילי מילואים פעילים ולבני משפחותיהם כניסה בחינם למוזיאונים של משרד הביטחון, הטבה שתצריך סבסוד של מיליון שקלים על ידי משרד הביטחון. כמו כן יינתנו הטבות לסטודנטים המשרתים במילואים באופן שגרתי ובפרט בנסיבות חירום.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il