מאז הצניחה המבצעית היחידה שביצע צה"ל חלפו יותר מ- 60 שנים, אך בצבא ממשיכים לפתח יכולות שיאפשרו להחדיר כוחות לשטח אויב דרך האוויר. בתרגיל שהתקיים בשבועות האחרונים התאמנו חובשי הכומתה האדומה בצניחות מבצעיות מעבר לקווי האויב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חטיבת הצנחנים השתתפה באימון בעצימות גבוהה שבמהלכו תרגלו הלוחמים את כל מגוון התרחישים האפשריים בקרב - "ממלכת אי הוודאות". גדוד 101 הסדיר התאמן על הנחתת כוחות מוצנחים באישון לילה הישר אל תוך המערכה, תוך שהם נדרשים להיאסף לכוח אחד ולפשוט במהירות על יעדי האויב.

"התרגיל מהווה נקודת שיא בתהליך לשמירת הכשירות המבצעית בעולם הצניחה", אמר מפקד הגדוד, סגן אלוף מורדי וייס. "אומנם הצניחה האחרונה שביצע צה"ל התרחשה לפני שנים רבות, אבל בהסתכלות על צבאות אחרים בעולם, מדובר ביכולת מבצעית שנעשה בה שימוש גם בשדה הקרב המודרני".

לפני פחות משלושה חודשים השתתפה פלוגת צנחנים באימון משותף יחד עם צבאות אחרים בפולין, במטרה לשפר את יכולות הצניחה של החטיבה. נוסף על כך, דאגו בחטיבה לצרף לתרגיל צוות למידה שתפקידו לצפות ביכולות של הצבאות הזרים ולרקום תכנית לשיפור המערך הצה"לי.

"לקחנו הרבה מהניסיון של הצבאות שהשתתפו באימון", מציין סא"ל וייס. "לצד זאת, גם הם למדו מאיתנו, והוכחנו שצה"ל ממש לא נמצא מאחור בכל הנוגע לעולם הצניחה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/