מסוק ללא טייס, מערכת שתמנע ירי דו צדדי ורובוט מנטרל רחפנים: החודש נערכה בפריז התערוכה שמדינות, ארגונים ושלל תעשיות ביטחוניות מחכים לה כל השנה - תערוכת Eurosatory, שבה מוצגים כל ה"להיטים" הביטחוניים החדשים. הנה כמה מהחידושים שצפויים לשנות את שדה הקרב העתידי. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

אחד הפיתוחים המדוברים בתערוכה הוא ה-"Black Eagle" - מסוק לא מאויש שניתן לשלוח למרחקים, ככלי המסייע לכוחות קרקע ולסיורים באמצעות מצלמה שתלויה מתחתיו וחיישנים אחרים. ניתן גם לחמש אותו, והוא מסוגל לסרוק את השטח וגם להגן על גבולות.  

פיתוחים שישנו את דרכי הלחימה
פיתוחים שישנו את דרכי הלחימה | צילום: חדשות

בתערוכה הוצג פיתוח נוסף שמסייע להגנה על הגבולות מפני הגירה בלתי חוקית, הברחות וטרור: בתעשייה האווירית פיתחו מערכת שמסייעת לשלוט במשימות הללו באמצעות רובוטים, מסורים ומזל"טים. הם מאתרים את האויב או את החודר, ומטפלים בו.

התפתחויות טכנולוגיות מרשימות
התפתחויות טכנולוגיות מרשימות | צילום: חדשות

פיתוח נוסף בתערוכה, מהחשובים שהוצגו בו, יכול למנוע נפגעים בנפש: מערכת שיודעת לזהות ולהתריע מי חבר ומי אויב, ובכך למנוע ירי דו צדדי - תופעה מצערת וקשה, שזכורה בישראל בעיקר ממבצע עופרת יצוקה בעזה בתחילת 2009, אז חצי מהנפגעים של צה"ל היו מחיילים שירו בטעות על חבריהם.

אחד הפיתוחים המרכזיים בתערוכה הוא רובוט נגד רחפנים. הרובוט מסייר בשטח ויודע לאתר באמצעות מכ"ם את הרחפנים שבמרחב. הוא גם חמוש ויכול לירות בהם, לפגוע - ולהפיל אותם.