החיילים החטופים (צילום: חדשות)
הדר גולדין ואורון שאול ז"ל | צילום: חדשות

לאחר שבשבוע שעבר נחשפה בחדשות הביקורת בתוך הקבינט המדיני-ביטחוני על הקמפיין של משפחות גולדין ושאול, הערב (ראשון) נחשפה במהדורה המרכזית ביקורת קשה נוספת - הפעם בשם אומרם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך ישיבת הקבינט שנערכה בראשון שעבר בצלה של ההסלמה בדרום ומאמצי ההסדרה מול חמאס, שר הביטחון ליברמן הוביל את העמדה שאין כל סיכוי להסדרה בלי עסקה להשבת גופות שני החיילים. זו גם העמדה הרשמית של ישראל, למרות שמדובר בתרחיש לא מציאותי שכן המדינה לא תשחרר אסירים כבדים בתמורה לגופות.

לאחר דבריו של שר הביטחון התפתח דיון בקרב חברי הקבינט. אז אמר שר האנרגיה יובל שטייניץ כי "ישראל היא המדינה יחידה שלוקחת שיקולים של החזרת גופות כמשהו מרכזי". לאחר מכן הוסיף: "מה היה קורה אם ב-1974 לא היו עושים הסכם הפרדת כוחות עם סוריה בלי שמחזירים את הגופה של אלי כהן?".

ישיבה טעונה בקבינט (צילום: החדשות)
ישיבה טעונה בקבינט | צילום: החדשות
דבריו של שטייניץ בישיבה (צילום: החדשות)
דבריו של שטייניץ בישיבה | צילום: החדשות

יתר חברי הקבינט ששמעו את דבריו של שטייניץ הבינו שמדובר במשפט טעון מאוד, אך ככל הנראה רבים מהם הסכימו עם רוח הדברים. בתוך כך, הערב הסתיימה ישיבת קבינט נוספת בעניין הדרום וסבב הלחימה האחרון - ונראה שהסוגיה היחידה שעוד נותרה על הפרק היא החזרת גופות החיילים בתמורה להקלות הומניטריות על רצועת עזה. שר בקבינט מסר לאחר סיום הישיבה האחרונה כי "ייתכן ואיחרנו את המועד, לא יהיה מנוס מסבב אלימות נוסף".