שעות לאחר ניסיון הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, המשטרה פרסמה הערב (שישי) תיעוד של האירוע. בשעה זו נמשכות הסריקות באזור סמטאות העיר העתיקה ואף בהר הבית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד ממצלמות האבטחה שקלטו את הרגעים הדרמטיים ניתן לראות את המחבל, תושב אום אל פחם בן 30, מגיע לעמדת המשטרה במקום, שולף סכין ומנסה לפגוע בשוטר. מיד לאחר מכן שוטר נוסף שהיה במקום ירה בו למוות.

השוטרים בזירת הפיגוע (צילום: דניאל גילו/TPS, חדשות)
צילום: דניאל גילו/TPS, חדשות

במשטרה מסרו שסמוך לשעה 17:30 יצא החשוד משטח הר הבית ולאחר מטרים ספורים נתקל בשוטרים שהוצב בעמדת המשטרה ברחוב הגיא. לפתע הוא שלף סכין וניסה לדקור אחד מהם.

לאחר מאבק בין השוטרים לחשוד, שוטר אחר שהיה במקום ירה בו והרג אותו. לא היו נפגעים בקרב השוטרים או האזרחים שהיו באזור, אך שתי נשים לקו בחרדה.

איש לא נפגע מלבד המחבל, 2 לקו בחרדה (צילום: שי אלבז, חדשות)
צילום: שי אלבז, חדשות

שוטרים נוספים שהוזנקו למקום סגרו את סמטאות העיר העתיקה ופתחו בחקירה. לאחר זמן קצר התבררה זהותו של המחבל. בהנחיית מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, הכוחות סורקים את שטח הר הבית, תוך שהם מוציאים את כלל האנשים משטח ההר.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/