לוחמי חטיבת גולני סיימו היום (חמישי) אימון חטיבתי גדול שתרגל לחימה נגד חיזבאללה בצפון. חיילי גולני התאמנו על לחימה בשטחים סבוכים, בשטחים בנויים, ביום ובלילה, ותרגלו מגוון שיטות לחימה ותוכניות מבצעיות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התרגיל התבצע בהובלת גדודי החי"ר של גולני, בשיתוף לוחמי שריון והנדסה וכלל ירי של אש חיה מנגמ"שי נמ"ר, טנקים ותותחים. מדובר בתרגיל נוסף של עוצבת "געש" לשיפור המוכנות לחירום ומלחמה בצפון.

צפו: כך נראות העבודות בגבול הצפוני (צילום: דו"צ‎, חדשות)
צילום: דו"צ‎, חדשות

במסגרת האימון תורגלה לוחמה בשטחים סבוכים, שטחים בנויים ותרגול יום ולילה. כמו כן, תורגלו מגוון שיטות לחימה ותוכניות מבצעיות וכן שיתוף פעולה בין כוחות אוויר ויבשה, תהליכי זרימת מודיעין לכוחות המתמרנים ויכולות חדשות שנמצאות בתהליכי הטמעה.

"רוח הלחימה של גולני", הרמטכ"ל (צילום: דו"צ‎, חדשות)
"רוח הלחימה של גולני", הרמטכ"ל | צילום: דו"צ‎, חדשות

אתמול ביקר הרמטכ"ל איזנקוט יחד עם מפקד פיקוד הצפון סטריק ומפקד זרוע היבשה בתרגיל. הרמטכ"ל הביע את הערכתו הרבה לאנשי פיקוד הצפון ואמר: "כל תרגיל משקף חלק מהמוכנות המבצעית, הפיזית והמנטאלית, של צה״ל. החוזק של הלוחמים מורגש, זאת רוח הלחימה של לוחמי גולני".

צה"ל מציג: שיריון, חי"ר וכלי טיס בצוות אחד

לפני כשבועיים פורסם כי בעקבות השינויים הטכנולוגים, צה"ל גיבש תפיסת לחימה חדשה שמיישמת את לקחי כל המערכות הקודמות. במסגרת המערך החדש למפקדי החטיבות, הגדודים והפלוגות יהיה סל כלים נרחב יותר בעת לחימה שיכלול: כוחות חי"ר, הנדסה, חיל האוויר, שריון ומודיעין.

ההתאמה של הצבא היא אל מול השינוי שעושה האויב של צה"ל שנמצא מעל הקרקע ומתחתיה, שמשתמש ברחפנים, בסייבר ובלוחמה אלקטרונית. התפיסה החדשה הזאת נקראת "תפיסת יבשה באופק", והרעיון המרכזי מאחוריה הוא לאתר את האויב שמסתתר ולפגוע בו מהר ובעוצמה.

את הפעולות הללו יוכלו מפקדי החטיבות, הגדודים והפלוגות בצבא לבצע בצורה יעילה הרבה יותר, וזאת הודות לשילוב של כלל היכולות המתקדמות שיש לכל חיל. המפקדים בשטח יפעלו במקביל ובכמה ממדים: כל כוח חטיבתי כזה יורכב גם מלוחמי חי"ר וגם באנשי הנדסה ושיריון. הכוח החדש והעוצמתי הזה נקרא "צוות קרב גדודי וחטיבתי".

כול כוח כזה יהיה מצויד באמצעים שלא בעבר: מכ"מים שיוכלו לאתר ירי ולהכווין כוחות למקור האש, כיפת ברזל ניידת שתגן על הכוחות מפני ירי תלול מסלול, רובוטים שיכולים גם לאסוף מידע וגם לבצע ירי מעל ומתחת לקרקע ואפילו "כוח אווירי" שיכלול רחפנים וכטב"מים, שיוכלו להעביר ללוחמים תמונות בזמן.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/