לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו חשף אמש (חמישי) כי חיזבאללה הציב אתרי טילים בלב העיר ביירות, צה"ל הציג תצלומי אוויר של המתקנים והוסיף עליהם פרטים. "בכירי ארגון חיזבאללה קיבלו החלטה מודעת להעביר את מרכז הכובד של פרויקט דיוק הטילים, שבו הם עוסקים מזה זמן, למרחב האזרחי בלב ליבה של העיר ביירות", נמסר מדובר צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר צה"ל נמסר כי בשנה האחרונה חיזבאללה מנסה לבנות תשתית להסבת טילי קרקע קרקע לטילים מדוייקים בשכונת אוזעאי, הסמוכה לשדה התעופה בביירות.

אתרי הטילים הוצבו בשלושה מקומות: אצטדיון כדורגל של נבחרת חיזבאללה, סמוך לשדה התעופה הבינלאומי "חרירי" של לבנון ובמעגנה בלב שכונת מגורים ובסמוך למבניים אזרחיים המרוחק כ-500 מטרים בלבד ממסלול הנחיתה של שדה התעופה.

אתר טילים ליד שדה התעופה (צילום: דובר צהל, חדשות)
אתר טילים ליד שדה התעופה | צילום: דובר צהל, חדשות

"פרויקט הדיוק מתבצע תוך שימוש בידע, טכנולוגיה, מימון והכוונה איראניים", נמסר מדובר צה"ל. "אחד הניסיונות להעברת מכונות המיועדות להסבת טילים למדויקים מסוריה ללבנון הותקף על ידי ישראל ב-17 בספטמבר 2018".

המתקן במעגנה (צילום: דובר צהל, חדשות)
האתר במעגנה בביירות | צילום: דובר צהל, חדשות

נוסף על האתרים שנחשפו, ישנם אתרים נוספים בביירות ומחוצה לה שבהם פועל חיזבאללה להקים מתקנים דומים. "ישראל עוקבת אחר האתרים הללו במגוון יכולות ואמצעים", מסר דובר צה"ל.

הסרטון שהפיץ דו"צ (צילום: דובר צהל, חדשות)
האתר במגרש הכדורגל | צילום: דובר צהל, חדשות

על פי הודעת דובר צה"ל, ישראל מחזיקה במידע רב על פרוייקט הדיוק, ופועלת מולו במענה מבצעי מגוון ובשיטות וכלים שונים: "מאמצים נרחבים הביאו לכך שנכון לספטמבר 2018 אין בלבנון מפעל פעיל שמבצע הסבה תעשייתית לנשק מדויק".

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף הערב צילומים של מחסן גרעין של אירן בלב טהרן וצילומי לוויין של אתרי טילים שחיזבאללה הציב בלב ביירות. "אירן לא הרסה את מתקניה כי היא לא זנחה את שאיפתה לפתח נשק אטומי, להיפך - היא תכננה להשתמש באתרים אלו כדי לפרוץ עם פצצה אטומית", הצהיר נתניהו. "זה לא יקרה, כי מה שאירן תחביא - ישראל תמצא".