מפקד החיל היוצא אשל ומחליפו נורקין (צילום: דובר צהל)
מפקד החיל היוצא אשל ומחליפו נורקין | צילום: דובר צהל

הערב (שני) נערך טקס חילופי מפקד חיל האוויר: אלוף עמיקם נורקין מחליף בתפקיד את האלוף אמיר אשל, שמסיים את שירותו בצבא לאחר כ-40 שנה. "אני גאה ונכון למשימה בתוך ידיעה ברורה שאת המנגינה הזו מוכרחים להמשיך לנגן", אמר נורקין בטקס. הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, בירך את נורקין, שכיהן בתפקידו האחרון כראש אגף התכנון: "עמיקם, אני משוכנע כי יכולותיך כמפקד מצטיין יעמדו לצידך בשעה שתוביל את הזרוע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרמטכ"ל שיבח גם את מפקד החיל היוצא: "אמיר, הובלת במנהיגות, אומץ וחשיבה יצירתית את הזרוע. הובלת תהליכים חשובים להתעצמות ובניית הכוח". האלוף אשל, שכיהן בתפקיד במשך חמש שנים התייחס למצב החיל כיום ואמר: "חיל האוויר הישראלי של 2017 מוביל בעולם ביכולות התקפיות, בהגנה אווירית בכלי טיס מאוישים מרחוק, ובשילוביות עם כוחות היבשה והים".

ביום חמישי האחרון מונה רשמית נורקין לתפקיד, בטקס שנערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב. שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר באותו טקס: "נורקין, אתה נכנס לתפקיד ומיד מתחיל להתמודד עם הרבה אתגרים. אתה תצטרך להמשיך להפוך את הזרוע הארוכה לזרוע הרבה יותר ארוכה".

נורקין השיב לו: "אני מודע לגודל האתגר. אני נרגש מן המעמד. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל הקולט יכולות רבות אשר ירחיבו את מוטת אחריותו. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל של יותר שותפות עם זרועות הצבא ואגפיו- הן בבניין הכוח והן בהפעלת הכוח. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל של אנשים איכותיים ומסורים- הגאים בתרומתם לביטחון ישראל".