סוכל פיגוע בהר הבית (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

הותר לפרסום: כוחות משטרה ושב"כ עצרו בחודש ספטמבר שלושה אזרחים ישראלים מאום אל פחם בחשד לתמיכה בארגון הטרור המדינה האסלאמית. שניים מהעצורים תכננו פיגוע ירי בהר הבית בירושלים. הבוקר (חמישי) הוגש נגד השניים כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העצורים הם סעיד גסוב מחמוד ג'בארין, בן 26, שנחשד בתכנון פיגוע בירושלים, קטין נוסף כבן 16, והעצור השלישי הוא פראס סלאח מחמוד מחאג'נה, בן 24, תומך דאע"ש החשוד באחזקת אמל"ח.

במהלך החקירה הוסגרו שני אקדחים ותחמושת, שהיו אמורים לשמש את שני החשודים לצורך מימוש הפיגוע. מחקירתם עלה כי השניים תומכים ברעיונות ובאידיאולוגיה הרצחנית של דאע"ש, וכי הפיגוע אמור היה להתבצע על רקע תמיכתם זו. בביתו של מחאג'נה נתפס רובה מסוג קרל גוסטב.

הנשק שנמצא (צילום: תקשורת שב"כ)
הנשק שנמצא | צילום: תקשורת שב"כ

בהמשך למעצרם ולחקירתם של שלושת החשודים, נעצרו גם נוספים באזור אום אל פחם שהיו מעורבים על פי החשד בסחר באמצעי לחימה ובמהלך מעצרם אף נתפסו אמצעי לחימה לא חוקיים.

"התמונה שהתקבלה בחקירת הפרשיה מלמדת כי זמן קצר יחסית לאחר הפיגוע הרצחני ביולי 2017 בהר הבית, תכננו שני תושבי אום אל פחם פיגוע במתווה דומה", אמר גורם בכיר בשב"כ. "אנו רואים בישראלים התומכים בדאע"ש, לא כל שכן באלו המקיימים מגעים עם פעילי הארגון ופועלים בחסות הארגון בשטחי מדינת ישראל, איום ביטחוני חמור".

אחד החשודים שנעצרו (צילום: תקשורת שב"כ)
אחד החשודים שנעצרו | צילום: תקשורת שב"כ

בתקופה זו מצוי דאע"ש בנסיגה ואף במצוקה במרבית זירות הלחימה. המציאות בשטחי הלחימה בה פועל הארגון, אומרים עוד בשב"כ, עומדת בסתירה מוחלטת לתמונה החיובית כביכול שמנסה ארגון הטרור לשקף, בעיקר באמצעות הרשת, למועמדים פוטנציאלים להצטרפות לשורותיו. פעילי ארגון הטרור השוהים בזירות הלחימה, חשופים לסכנת חיים מתמדת, תוך שהם מתמודדים עם תנאי מחייה קשים ביותר.