20 שנה של סימני שאלה: היום לפני 20 שנה, ב-17 באוגוסט 1997 ב-09:30 בבוקר, נראה בפעם האחרונה החייל גיא חבר. הוא ירד מעמדת השמירה בבסיס הרעם ברמת הגולן - ומאז נעלמו עקבותיו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

20 שנים חלפו - והתעלומה היכן חייל צה"ל שנעדר עדיין לא נפתרה. חבר, ששירת כלוחם בחיל התותחנים, עזב על פי העדויות את הבסיס על מדים כשברשותו רובה הגליל שלו. זה היה אחרי שבת שבה היה מרותק לבסיס בה גם הוריו ביקרו אותו וחבריו העידו כי היה נסער.

חבר לצד חבריו ליחידה (צילום: מתוך האתר: גיא חבר)
חבר לצד חבריו ליחידה | צילום: מתוך האתר: גיא חבר

האם גיא חבר יצא להתבודד ונפגע? אחת האפשרויות שעלתה היא שהוא רק רצה לצאת מהבסיס ולהתבודד, ונקלע למצוקה - אולי לאחד משדות המוקשים הרבים באזור או נפל לבור מים.
בשנים האחרונות עיקר החיפושים של היחידה לאיתור נעדרים בצהל ויחידת החילוץ של רמת הגולן מתמקדים בוואדיות שלאורך הירדן, לא רחוק מהבסיס שבו שירת.

יצא להתבודד או שאולי נחטף? (צילום: מתוך האתר: גיא חבר)
יצא להתבודד או שאולי נחטף? | צילום: מתוך האתר: גיא חבר

האם גיא חבר חצה את הגבול ונחטף? אפשרות נוספת שנבחנה ברצינות, בין השאר בעקבות טענות של משפחת חבר, היא שהוא חצה את הגבול לסוריה. אמו רינה העלתה שוב ושוב את הסברה שהוא נחטף ומוחזק מעבר לגבול. פרס כספי בגובה חצי מיליון שקלים הוצע למי שימסור מידע שיביא לפתרון התעלומה, אך למרות עדויות שונות וניסיונות של מנהיגים בעולם לאסוף ראיות לכך, פריצת דרך לא נרשמה.

החיפושים אחריו לא העלו דבר (צילום: חדשות 2)
החיפושים אחריו לא העלו דבר | צילום: חדשות 2

20 שנים חלפו - וסימני השאלה לא מצטמצמים. למרות פיתוחים טכנולוגיים, מחשבה יצירתית והשקעה בלתי פוסקת, גם בימים אלו בניסיונות למצוא רמז שיוביל לפתרון התעלומה עדיין אין תשובה מה עלה בגורלו של החייל גיא חבר.