גם נשאי HIV יוכלו להתגייס (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל, חדשות

בצה"ל חשבו שכבר הצליחו למגר את תופעת ה"צעירות" בפלוגות הוותיקות של חטיבות החי"ר, אך הודעת וואטסאפ שהגיעה לידי חדשות 2 Online והופצה בקרב חיילים בגדוד 51 של גולני שרק סיימו מסלול חושפת כי המעמדות בפלוגה המבצעית והיחס המשפיל לצעירים עדיין קיימים. בהודעה מפורטים 30 כללים של מותר ואסור לחייל הצעיר ובהם: "לא לישון צהריים (מותר באישור)", "ותיק מתקלח צריך לבקש אישור להיכנס" ו-"לא לצעוק בחיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

סעיף מספר 12 בהודעה מדגיש את הצורך להסתיר את כללי ההתנהגות האלו מהסגל הפיקודי ונכתב בו: "ליד קצינים אין כזה דבר צעירות ו-ותיקות".

שאר הסעיפים מדברים על מגוון נושאים מחיי היום יום של הפלוגה. לפי סעיף 13, "אסור להיכנס למועדון", סעיף מס' 16 קובע כי מותר ללכת עם דיסקית מעור רק אחרי שנתיים וארבעה חודשים ובסעיף מס' 19 נכתב: "לא להרים מקל באוויר או ללכת עם מקל".

כללים נוספים בהודעה: "אסור צ'וקו", "אסור טלוויזיה ופלייסטיישן בכל תצורה שהיא עד 2.4", "אסור להיכנס למועדון", "לא להתקלח צהריים (מותר באישור)" ו"לכבד את הוותיק במקום ישיבה באוטובוס".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בצה"ל רואים בחומרה אירועי "צעירות וו-תיקות" מסוג זה שאינם עולים בקנה אחד עם ערכי צה"ל. כל מקרה שמתגלה מטופל במלוא חומרת הדין ונעשות פעולות רבות על מנת להילחם בתופעה ולמגרה. המקרה המדובר מצוי בבדיקה בחטיבת גולני ובמידה ויתברר כנכון יטופל בהתאם".