"לא קיבלנו תשובות", סמוטריץ' | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

בעקבות הדיון שהתקיים הבוקר (רביעי) בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת התפתח עימות בין חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) לבין גורם בכיר בצה"ל. סמוטריץ' ביקר את דבריו של הרמטכ"ל בנוגע לפקודת השירות המשותף שעוסקת בשילוב נשים בצה"ל, ואמר שדקלם סיסמאות. בתגובה, גורם בכיר בצה"ל הסביר שהסקירה הייתה ארוכה ומעמיקה, כך שהביקורת איננה מוצדקת. חבר הכנסת תקף בחזרה: "מוטב שקצינים בכירים ידברו בשמם ולא יסתתרו מאחורי המדים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במהלך הדיון, שעסק ברובו בסקירת האיומים אליהם נערכים בצבא, נשאל הרמטכ"ל לגבי פקודת השירות המשותף שנמצאת תחת ביקורת של גורמים דתיים. חבר הוועדה סמוטריץ' התראיין לאחר הדיון לאתר ערוץ 7. "הרמטכ"ל דיקלם כמה סיסמאות, טוען שהפקודה בסדר ויש עבודת מטה לתיקון הפקודה. אני מוטרד", תקף חבר הכנסת. "אמרתי לרמטכ"ל שלצבא אסור להכניס אג'נדות רדיקליות פמיניסטיות שפוגעות בצבא ובלכידות שלו".

גורם בכיר בצה"ל הגיב לדברים והסביר שהדיון היה רציני וללא סיסמאות. "הרמטכ"ל סקר במשך שעתיים וחצי את כל האיומים ומאפייני הלחימה, תמונת המצב בגזרות השונות, ענה על השאלות שנשאל", אמר הגורם. "לא נכון שהדברים ייאמרו לרמטכ"ל, לא בנוסח ולא באופן שבו נאמרו. היה נכון שלא היו נאמרים כלל".

סמוטריץ' לא נשאר חייב ותקף בחזרה: "מוטב שה'קצין הבכיר' לא יוציא דברים מהקשרם", כתב סמוטריץ' בעמוד הטוויטר שלו. "דבריי לא נאמרו ביחס לסקירת הרמטכ"ל שהייתה עמוקה ורצינית אלא לרבע שעה דיון על פקודת השירות המשותף. מוטב גם שקצינים בכירים ידברו בשמם כשהם מבקרים נבחרי ציבור ולא יסתתרו מאחורי המדים. למרבה הצער, בנושא פקודת השירות המשותף לא קיבלנו תשובות".