למלומים אין קשר לכתבה, ארכיון
ארכיון | צילום: חדשות

בלעדי: בעקבות חשיפת חדשות 2 לפיה התגלו תופעות "צעירוּת" בגדוד 51 בגולני, הדיח היום (שלישי) מח"ט גולני אל"מ שלומי בינדר את הרס"פ האחראי ושלח אותו ל-30 ימים בכלא הצבאי. בנוסף, שלושה לוחמים הודחו מתפקידי לחימה ואחד מהם אף נשלח ל-20 ימים בכלא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר נחשף כי בפלוגה קיימים חוקים בלתי רשמיים שמגדירים את המותר והאסור של חיילים "צעירים", כלומר בעלי ותק נמוך בפלוגה. בצה"ל מנסים למגר את התופעה ונוקטים באפס סובלנות כלפי מסורות שכאלה, על כן הוחלט להעניש את המעורבים בעונשים חמורים.

מאז חשיפת האירוע עושים בצה"ל מאמצים רבים על מנת לחשוף מי עומד מאחורי ההפצה של "ספר החוקים" ולטפל בקשר השתיקה בגדוד בכל הנוגע לתופעה הפסולה. בכל החטיבה נעשו שיחות עם החיילים על תופעת הצעירות/ותיקות וזאת על מנת לנסות ולמגר אותה.

הסעיפים שהופיעו בספר החוקים ניתן התייחסו למגוון נושאים מחיי היום יום של הפלוגה. לפי סעיף 13, "אסור להיכנס למועדון", סעיף מס' 16 קובע כי מותר ללכת עם דיסקית מעור רק אחרי שנתיים וארבעה חודשים ובסעיף מס' 19 נכתב: "לא להרים מקל באוויר או ללכת עם מקל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחשיפה הראשונית: "בצה"ל רואים בחומרה אירועי 'צעירות וו-תיקות' מסוג זה שאינם עולים בקנה אחד עם ערכי צה"ל. כל מקרה שמתגלה מטופל במלוא חומרת הדין ונעשות פעולות רבות על מנת להילחם בתופעה ולמגרה".