המסלול בדרך לכומתה האדומה: היום (רביעי) מתגייסים מאות חיילים חדשים לחטיבת הצנחנים. החיילים הטריים יגיעו לבקו"ם, יעלו על מדים ויקבל כל מה שלוחם בצה"ל זקוק לו. משרשרת החיול הם ייצאו לחיים חדשים, במסגרתם יחלו במסלול ההכשרה המפרך אך החווייתי, שיהפוך אותם מחיילים בצה"ל ללוחמים בחטיבת הצנחנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

מלשכת הגיוס ייצאו החיילים לבא"ח צנחנים שבדרום הארץ, סמוך לשומריה, שם מוכשרים הטירונים המתגייסים לחטיבה במסלול שאורך 6 חודשים: 3 חודשי טירונות וכ-3 חודשים נוספים של אימון מתקדם, זאת עד שיהפכו באופן רשמי ללוחמים מיומנים.

קבלת נשק. מחייל ללוחם (צילום: חדשות 2)
קבלת נשק. מחייל ללוחם | צילום: חדשות 2

הבא"ח החדיש מחולק לאזורי מגורים שונים - זאת בהתאם לגדודים וליחידות השונות אליהן ישובצו כל החיילים שמתחילים את הליך ההכשרה בחטיבה. חדרי המגורים הממוזגים מכילים מיטות קומותיים לחיילים (בחדר בו ביקרנו התגוררו 16), ויש בהם גם ארוניות אישיות לציוד. מהמפקדים שמענו כי הם מקפידים על 7 שעות שינה לכל חייל בלילה - מה שיאפשר ריכוז לאורך ימי ההכשרה.

חוץ מהליך ההכשרה התיאורטי במסגרתו ילמדו החיילים כל מה שצריך על צה"ל ועל החטיבה, המסלול כולל, כמובן, אימונים פיזיים רבים ומפרכים: אימוני כושר קרבי עם מדריכים ומדריכות מיומנות בחדר הכושר הגדול שבמקום הכוללים ספינינג, אימוני כוח וקרב מגע, וגם אימוני שטח הכוללים מעבר מעל קירות וטיפוס על חבלים.

מחייל ללוחם: מה מחכה למתגייסי הצנחנים? (צילום: חדשות 2)
סדרת מטווחים ואימוני ירי | צילום: חדשות 2

בנוסף, כל חייל יקבל כמובן נשק אישי, שבאמצעותו יתרגל ירי לעבר מטרות שונות בסדרה של מטווחים וגם יתאמן על תרחישים שונים שעלולים לקרות בשטח במסגרת סימולטור ירי מיוחד: למשל, כיצד נוהגים במקרה של חיכוך בין חיילים המבקשים לבצע בידוק לפלסטינים חשודים, מהם נוהלי פתיחה באש וכיצד בדיוק נוהגים במקרה שבו מתרחש פיגוע.

אחרי ההכשרה, תגיעו אל היחידות (צילום: דו"צ)
אחרי ההכשרה, תגיעו אל היחידות | צילום: דו"צ

הבסיס המאובזר והמסודר שהחל לפעול בשנת 2003 כולל כמובן מתקנים נוספים כמו מרפאה, שק"ם שעומד לרשות החיילים במשך שעות רבות ביממה, מתקני אימונים ומגרש ספורט סמוך לאזורי המגורים. וכמובן, אי אפשר בלי חדר האוכל כי הצבא צועד על קיבתו: 3 ארוחות מוגשות ביום ומלבד התפריט הרגיל של מנות בשריות ותוספות, הן כוללות גם לחמים ומאפים שונים שנאפים במקום.  

לאחר סיום ההכשרה בבא"ח וטקס ההשבעהבכותל המערבי, יופנה כל חייל לפלוגה הלוחמת שלו - ויחל את השירות האמיתי כצנחן מן המניין. בהצלחה לכל המתגייסים!