האיל סתאוי (צילום: דוברות המשטרה)
האיל סתאוי | צילום: דוברות המשטרה

השוטר רס"מ האיל סתאוי, אחד משני השוטרים שנרצחו היום (שישי) בפיגוע בהר הבית, מובא כעת למנוחות בכפר מע'אר. מאוחר יותר היום יובא למנוחות גם סמ"ר כמיל שנאן, השוטר השני שנרצח בפיגוע, בכפר חורפיש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רס"מ סתאוי ז"ל שירת במשמר הגבול בשירותו הסדיר והתגייס בשנת 2012 לשירות קבע כשוטר סיור ביחידת הר הבית במרחב דוד של מחוז ירושלים. לו ולאשתו נולד בן בכור רק לפני שלושה שבועות.

הלוויית רס"מ האיל סיתאווי (צילום: חדשות 2)
לווית רס"מ סתאוי, היום | צילום: חדשות 2

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ספד לרס"מ סתאוי. "רק לפני חודשיים התמנית לראש משמרת ומפקד על 20 שוטרים - והדבר הראשון שדיברת עליו הוא הצורך לגבש את השוטרים, לתת להם לחוש גאוות יחידה", אמר. "לא בכדי היית כל כך אהוב על כולם. היום יצאת כראש משמרת על הר הבית. כלל לא היית אמור להיות במשמרת בה מצאת את מותך, אך חבר ביקש עזרה ומיד נענית לבקשתו. כזה היית - חבר אמיתי, ששם את צורכי המערכת בראש".

לוויית רס"מ סתאוי (צילום: חדשות 2)
מלווים את רס"מ סתאוי למנוחות | צילום: חדשות 2

"חבריך לא מצליחים לעכל את העובדה שאינך בין החיים יותר. הטלפון של נאיל רכז היחידה קורס מכמות הטלפונים והצער המובע בשיחות", המשיך אלשיך. "בני המשפחה היקרה, אין בכוחם של המילים לתאר את עוצמת הכאב. כאבכם הוא כאבנו, אבלכם הוא אבלנו. הפכתם לחלק בלתי נפרד למשפחת משטרת ישראל. אנחנו מחבקים אתכם ומבטיחים כי לעולם לא תצעדו לבד".

נרצח בפיגוע. רס"מ סיתאווי
רס"מ סתאוי ז"ל עם בנו התינוק | צילום:

"אני מנצל במה זו כדי לקרוא לכל ההנהגות של כל המגזרים והקהילות והעדות שלא להגרר אחר פרובוקציה זו", קרא הפכ"ל. "לא לאפשר לשום אידאולוגיה קיצונית של שום תנועה או ארגון להפר את השקט בחברה הישראלית. הקיצונים יטופלו ביד קשה כיאה למלחמה בטרור. לא נאפשר להם הישג משום סוג".

השר ארדן ספד גם הוא לרס"מ סתאוי, ואמר כי "לפי האמונה הדרוזית, ביום הולדתו כבר קבע האל כי היום יחזיר האיל את נשמתו. האם יש בזה נחמה למשפחה?", תהה. "האמונה הדרוזית מכירה בזכותו של כל אחד מהברואים להכיר את האל בדרכו. על זה בדיוק הגן האיל - להגן על זכותו של כל אדם יהודי מוסלמי או נוצרי להכיר את האל באגן הקדוש. זו הייתה השליחות של האיל וחבריו".

שוטרים בהר הבית, ארכיון (צילום: דוברות משטרה)
תגבור כוחות בזירת הפיגוע | צילום: דוברות משטרה

"חתרת היום למגע ונלחמת ונפלת על משמרתך", המשיך ארדן. "מה שעשית הציל חיים של רבים, וייצג את הערכים שבהם האמנת. אופיה של המערכה אינו משתנה - הטובים ביותר הם אלו שבוחרים להתייצב בחזית, וכזה היית האיל. לאסוננו, הם אלו שנופלים ראשונה והלב נשבר ונחמץ".

"נזכור תמיד את דמותך החביבה", ספד ראש המועצה המקומית זיאד דגש. "כדרכנו, נקבל את הגזירה בקומה זקופה, כי זה רצון האל".

אין תמונה
שני המחבלים, ערבים ישראלים

בעקבות לוויות רס"מ סתאוי ורס"מ שנאן נחסם לתנועה כביש 89 בצומת אלקוש לצפון ובצומת סאסא לדרום. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום והתנועה מופנית לדרכים חלופיות.