80 ונהנים: חדרים חדשים וממוזגים, תשתיות משופצות ובר סלטים בהרכבה עצמית - כך נראה בסיס הטירונים "דותן" (לשעבר "מחנה 80"), שנחשב לאחד המקומות השנואים בצה"ל, עם סיום השיפוצים הנרחבים שנערכו בשנה האחרונה ברחבי הבסיס ותועדו בסרטון שעלה לאתר צה"ל. "שונו כאן סדרי עולם ואי אפשר להסביר את התחושה במילים", מסבירה מפקדת הבסיס, סא"ל מיטל מידם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השיפוצים המקיפים שבוצעו בבסיס, החל מהחלפת מגורי הטירונים והסגל מאוהלים למבנים ממוזגים ועד תשתיות החשמל והמים, יאפשרו מעתה שירות הרבה יותר נעים בבסיס. "אנחנו רוצים ליצור לטירונים שער כניסה מכבד לצבא", אומרת סא"ל מידם. "חייל שיכנס למקום שמכבד אותו - יכבד את המקום בחזרה".

"רוצים ליצור שער כניסה מכבד לצבא" (צילום: דובר צה"ל)
"רוצים ליצור שער כניסה מכבד לצבא" | צילום: דובר צה"ל

אחד המוקדים בבסיס הוא כמובן חדר האוכל, שאף הוא עבר שיפוץ נרחב. "כבר כשהחיילים עומדים בטורים ומחכים להיכנס לחדר האוכל, הם ממתינים תחת קורת גג ולא תחת השמש הקופחת", מפרטת סא"ל מידם. לדבריה, השינוי המשמעותי ביותר ניכר בתחום הקולינרי.

"התפריט היומי השתנה לחלוטין", היא ממשיכה. "אנחנו מגישים מזון שמותאם לאוכלוסיות ייחודיות ומלווים על ידי תזונאית. יש היום יותר מודעות וישנה השתדלות לעבוד על פי תפריט מגוון". לטענת סא"ל מידם, כל חייל יוכל למצוא מה לאכול. "יש בר סלטים בהרכבה עצמית, ובנוסף לו בר שמותאם לטבעונים. גם לאוכלי בשר יש אפשרויות בחירה מגוונות".