אשקלון פינת עזה: תושבי אשקלון התעוררו השבוע למאות רבות של חיילים שפשטו על העיר ותרגלו לחימה מבית לבית, ריצה ברחובות וגם השתלטות על רבי קומות. התלווינו לכוח הלוחם, מחטיבת המילואים 551, ש"כבש" את אשקלון ושחרר אותה בעיצומו של גל החום - 35 מעלות ו-80% לחות. כך זה נראה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יוצאים להתקפה של המתחם, ממשיכים לאיתור בחלק הדרומי", תדרכו המפקדים. העיר הדרומית דומה במבנה ובמתאר ולכן נבחרה כמודל אימון: באחד הרגעים התעכבו הלוחמים ליד ביתו של אברה מנגיסטו, הישראלי המוחזק בעזה, והמשיכו הלאה. "זה מדמה מאוד, מעבר משטח פתח לשטח בנוי. המתווה של הרחוב דומה", הסביר אחד הלוחמים. תרגיל שהחל בצאלים עם לחימה בשטח בנוי, מנהרות, ניווט לילי וגם הנחתה של כוחות.

"משתלטים" על אשקלון | צילום: חדשות 2

הצבא ממשיך להתכונן לאפשרות של התפרצות לחימה בעזה, והפוטנציאל נפיץ במיוחד בימים אלו. אל"מ אבי בלוט, מפקד החטיבה, מקווה שדימוי תנאי הלחימה בעזה "יקטינו את אי הוודאות" אצל הלוחמים. "האימון עוזר להם לדמיין איך זה ייראה, אבל תמיד יש אי-ודאות", הוסיף.

לוחמים רבים עזבו את הילדים במהלך החופש הגדול והצטרפו לתרגיל: "יש להם את הקייטנות שלהם, ולי יש את שלי", אמר בהומור אחד מהם. "הטלפון כבוי, כשנפתח אותו מחר נחטוף הכל בראש", סיפר מילואימניק שני על ההתמודדות עם המשפחה.

המח"ט מכיר בקושי האישי, אך טוען: "להגיע לשדה הקרב לא מוכנים זו חוסר נוכחת שאף אחד לא רוצה, אז מוכנים לספוג את אי הנוחות הזו. כל אחד והנופש שלו". היום הלוחמים שבו הביתה, בתקווה שבפעם הבאה ייקראו "רק" לעוד אימון.