הפיגוע בהר הבית. "הכנס נועד לייצר תסיסה" (צילום: חדשות)
הפיגוע בהר הבית ביום שישי | צילום: חדשות

גילויים חדשים על הפיגוע בהר הבית: מחקירת פרטי הפיגוע הקטלני בהר הבית ביום שישי האחרון עולה כי המחבלים קיבלו סיוע מגורם שלישי בהחדרת כלי הנשק להר. מהחקירה עולה כי אדם נוסף, שלא לקח חלק בפיגוע עצמו, הכניס את כלי הנשק למתחם במהלך שעות הבוקר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע הם ערבים ישראלים תושבי אום אל-פאחם. השלושה, אחמד מחמד ג'בארין (29), מחמד חמד עבד אללטיף ג'בארין (19) ומחמד אחמד מפדל ג'בארין (19) חוסלו על ידי כוחות הביטחון לאחר שפתחו באש על שוטרים בשער האריות והם ללא רקע ביטחוני קודם.

היום פורסם כי השב"כ והמשטרה חלוקים בעמדתם לגבי החזרת גופות שלושת המחבלים: בעוד שבמשטרה דוגלים בדחיית החזרת הגופות למועד הרחוק ביותר שאפשר, בשב"כ קוראים לדחות את ההחזרה רק עד תפילות יום שישי הקרוב, וזאת במטרה למנוע הסלמה. המחלוקת בין הגופים התגלתה במסגרת גיבוש עמדת המדינה שהוגשה על ידי הפרקליטות לבג"ץ בנושא.

ביום שישי קראה משפחת גולדין לממשלה שלא לשחרר את הגופות. "הארגון הראשון שמיהר להתפאר בפיגוע ובתוצאותיו החמורות הוא חמאס״, הסבירה המשפחה. "שחרור הגופות יתפרש על ידי פעילי חמאס בגדה ובעזה כעוד הוכחה לחוסר המדיניות הברורה של ישראל בעניין שחרור גופות של מחבלים״.