כוחות צה"ל ומשטרה פשטו לפנות בוקר (חמישי) על מספר כפרים ביהודה ושומרון ועצרו 17 פלסטינים החשודים במעורבות בפעילות טרור. בין העצורים היה זמר שכתב והפיץ בימים האחרונים שיר שמשבח את פעולות המחבל בחלמיש שרצח שלושה מבני משפחת סלומון בארוחת ליל שישי בחודש שעבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הפשיטה שבוצעה בכפר בית רימא במערב השומרון בו מתגורר הזמר, נעצרו גם שותפיו להפקת השיר ולהפצתו. בנוסף, נסגרה תחנת הרדיו "אל-חוריאה" בחברון, תחנה שלטענת כוחות צה"ל ושב"כ שידרה באופן קבוע תכנים מסיתים המעודדים לטרור.

17 חשודים נעצרו (צילום: דובר צה"ל)
17 חשודים נעצרו | צילום: דובר צה"ל

עוד במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב"כ, ומשטרה 15 מבוקשים באזור יהודה ושומרון, בהם ארבעה פעילים בארגון חמאס. במבצע שבוצע במקביל, כוחות צה"ל ושב"כ פשטו על מספר כפרים לצורך איתור אמצעי לחימה, במסגרתו נמצאו מעל 10 נשקים מייצור עצמי. כלל החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

הנשקים שנתפסו בפשיטות (צילום: דובר צה"ל)
הנשקים שנתפסו בפשיטות | צילום: דובר צה"ל

כמו כן, בפעילות נוספת שבוצעה בכפר אל-עמרי בחטיבה המרחבית "יהודה" התפתחו הפרות סדר אלימות בהם היו מעורבים כ-200 פלסטינים שהבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר כוחות צה"ל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות על מנת לפזר את ההתקהלות.

בני משפחת סלומון שנרצחו
בני משפחת סלומון שנרצחו | צילום:

עונשי מאסר נגזרו על משפחת המחבל מחלמיש

מוקדם יותר השבוע הרשיע בית המשפט הצבאי חמישה קרובי משפחה של המחבל שביצע את הטבח בחלמיש בו נרצחו בני משפחת סלומון. כלפי החמישה נטען שידעו על כוונת המחבל לבצע את הפיגוע והם הורשעו באי מניעת עבירה.

שני אחיו של המחבל ודודו, עומר אל-עבד הורשעו באופן תקדימי באי מניעת עבירה ונשפטו לעונש של שמונה חודשי מאסר בפועל. על אביו של אל-עבד הוטל עונש מאסר של חודשיים בלבד.

המחבל שביצע את הפיגוע בחלמיש
עומר אל-עבד, המחבל מחלמיש | צילום:

במקביל, אמו של המחבל נשפטה על עבירת הסתה בעקבות דברים שאמרה לאחר הפיגוע. האם הורשעה ונגזר כי תיאסר לתקופה של חודש ימים וקנס כספי הוטל עליה.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד עומר אל-עבד, פלסטיני בן 19, בגין רצח שלושה מבני משפחת סלומון בחלמיש בחודש שעבר ופציעת בני משפחה נוספים. ביתו של אל-עבד נהרס לפני כשבוע. מצה"ל נמסר כי "משפחת סלומון מעודכנת על-ידי התביעה הצבאית באופן שוטף לאורך ההליכים".