הדס מלכא ז"ל וזירת הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה, יונתן סינדל/פלאש 90, חדשות)
זירת הפיגוע בו נרצחה הדס מלכא | צילום: דוברות המשטרה, יונתן סינדל/פלאש 90, חדשות

במהלך הלילה (חמישי) הרסו יחידת יהל"ם של צה"ל בשיתוף כוחות מג"ב והמינהל האזרחי את ביתו של המחבל שביצע יחד עם שני מחבלים נוספים את הפיגוע המשולב בשער שכם בחודש יוני, בו נרצחה לוחמת משמר הגבול הדס מלכא ז"ל. הריסת בית המחבל מגיעה שבוע לאחר שהבית נאטם ולאחר שבתיהם של שני המחבלים הנוספים בפיגוע נהרסו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחקירות שבוצעו לאחר הפיגוע בירושלים נחשף כי המחבלים - אסאמה עטא, בראא צלאח ועאדל ענכוש שבדיר אבו משעל שביתו נהרס הלילה - נכנסו לבירה ביום שקדם לפיגוע. השלושה הגיעו בהסעה מאורגנת של עשרות מתושבי הגדה, ללא אישורי כניסה לישראל.

הריסת בית המחבל, הבוקר (צילום: דובר צה"ל)
הריסת הבית, הבוקר | צילום: דובר צה"ל

נגד נהג ההסעה הוגש לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום חמור בגין גרימת מוות ברשלנות והסעת שוהים בלתי חוקיים בנסיבות מחמירות. במשטרה הסבירו אז שיש צורך להחמיר במקרים כאלה משום שהנהגים אמורים לדעת שהשב"חים שהם מכניסים עלולים לבצע פיגועים.

_OBJ

לצד הריסת הבית, במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל, מג"ב בכפר צוריף בשטחים ותפסו אלפי שקלים שמקורם בארגוני טרור. מצה"ל נמסר כי הכספים נועדו על מנת לעודד פעילות טרור ויועדו גם למשפחות מחבלים. כמו כן, במהלך סריקות ליליות של כוחות הביטחון בכפר בית סחור נתפסו שני נשקים.