למלומים אין קשר לכתבה, ארכיון (צילום: חדשות)
"מותר לאנוס נשים גויות במלחמה" | צילום: חדשות

הרב אל"מ אייל קרים מונה לאחרונה לרב הצבאי הראשי - וכעת נחשפים דברים מעוררי מחלוקת שכתב לפני כמה שנים באתר "כיפה". אל"מ קרים נשאל בנוגע לפסוקים מתוך ספר דברים, בנוגע להיתר לחיילי צה"ל לאנוס נשים בזמן מלחמה, וענה כי בתנאים מסוימים הדבר מותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אל"מ קרים הסביר כי כחלק מהשמירה על כושר הלחימה של הצבא ועל רוחם של החיילים, ניתן "לפרוץ" את גדרי הצניעות והכשרות, כך שמותר לאכול מזון טרף ו"לספק את יצר הרע באמצעות משכב עם גויות טובות מראה בניגוד לרצונן, מתוך התחשבות בקשיי הלוחמים ולמען הצלחת הכלל".

הרבצ"ר החדש הבהיר כי מלחמות ישראל "הן מלחמות מצווה", ובמסגרת הזו מותרים דברים מסוג זה. "אחד הערכים החשובים והמכריעים במלחמה הוא שמירה על כושר הלחימה של הצבא, וצרכיו של היחיד נדחקים לקרן זווית למען הצלחת האומה במלחמה", כתב. יחד עם זאת, בתשובה הזו טען הרב קרים כי בתנאי שלום - המעשים האלו אסורים.

הרב אייל קרים (צילום: במחנה)
הרבצ"ר הבא, אייל קרים | צילום: במחנה

המינוי החדש עורר כמה תגובות נזעמות במערכת הפוליטית. ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת), יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה, תקפה את המהלך: "מי שמחפשות לדאוג לרווחת החיילות ומעמדן צריכות להיות מודאגות ממינוי רב ראשי שמתיר אונס של נשים, ושאינו 'ממליץ' להופעת זמרות בטקסים צבאיים".

"אל"מ אייל קרים לא ראוי להיות הסמכות הרבנית הראשית בצה"ל, גוף בו משרתות עשרות אלפי נשים, ואינו ראוי לייצג את המוסר היהודי בשום צורה שהיא", תקפה גם ח"כ זהבה גלאון. "ההתבטאות המחרידה, הגזענית והאלימה שלו שמתירה את דמן של נשים לא הייתה עוברת בשום מקרה בו אדם מתמנה לתפקיד כזה. אני קוראת לרמטכ"ל שלא לעבור על זה לסדר היום ולבטל את המינוי".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "אל"ם קרים מבקש להבהיר כי דבריו נאמרו בתשובה לשאלה פרשנית בלבד, אך בשום פנים ואופן לא לשאלה הלכתית מעשית. הרב קרים מעולם לא כתב, אמר או אפילו חשב שחייל צה"ל רשאי לפגוע פגיעה מינית באישה במהלך מלחמה - המפרש את דבריו באופן אחר טועה ומטעה".