מאז הוקם הגדוד המעורב הראשון בשנת 2005, מספר הלוחמות בצה"ל עלה כמעט פי 4. גדוד "אריות הירדן" הוא גדוד מעורב והוא מציין בימים אלה שנה להקמתו. תפקיד הגדוד: להגן על גבולה המזרחי של מדינת ישראל ולאבטח את ישובי הבקעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הגדוד כאמור מעורב והינו גדוד קרבי רגיל לכל דבר ועוסק מסביב לשעון בתעסוקה מבצעית ובהכנות לפעילות המבצעית הבאה. בתחילת השנה הגיע רכב מסחרי מאזור ג'נין למחסום שאייש הגדוד. מאחורי המשאית הגיח מחבל שתקף את אחד החיילים וניסה לדקור אותו. בתגובה מלאת תושייה דרכה לוחמת אחרת את נשקה, נטרלה בהצלחה את המחבל - והצילה את חייו של החייל.

ארכיון (צילום: חדשות 2)
"ניפצנו את אשליית הליידי" | צילום: חדשות 2

המפגש בין לוחמים ולוחמות יכול להיות מוזר, לפחות בהתחלה. "בהתחלה זה הלם שאתה רואה בנות סביבך. אתה לא מקבל את זה בתור גבר", מספר גל בן עזרא, לוחם בגדוד. "חשבתי שהן יבכו, יקטרו, כי זה בנות, הן עדינות", הוסיף. לוחם אחר מגבה את דבריו של בן עזרא: "מי שלא חלק מזה לא יבין מה זה".

היחס בין גברים ונשים בגדוד הוא כמעט חצי חצי, וגם המשימות מתחלקות בין המינים שווה בשווה. "בהתחלה הגברים ניסו לעזור, אבל לאט לאט הם רצו שנסחב גם בעצמנו כי הם לא רצו לסחוב לבד", סיפרה רעות רוזנפלד, גם היא לוחמת בגדוד. "ניפצנו להם את כל האשליה על ליידי", העידה סג"מ ספיר ארליך.

"לוחמת יכולה להיכנס למשרד של המג"ד עם 10 נקודות שצריך לשפר למבצע הבא. לוחם לא יעשה את זה, אנחנו מדברים בנהמות", מתלוצץ מפקד הגדוד סא"ל שי פנסו.