ארבעה פלסטינים נעצרו אמש (שני) על ידי גורמי ביטחון פלסטיניים במזרח ירושלים - בשכונות בריבונות ישראלית מלאה, וזאת ללא תיאום כלל עם ישראל וללא ידיעתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפנות בוקר יצאה שיירה של 8 רכבים צבאיים פלסטינים ועוד 2 רכבים ישראלים למזרח ירושלים. בשיירה היו כ-50 לובשי מדים, כולם אנשי יחידת 101, המהווה את כוח המחץ של הרשות הפלסטינית , וכן אנשי הביטחון המסכל הפלסטיני.

השיירה יצאה במטרה לעצור ארבעה חשודים ברצח שני שוטרים פלסטינים בשבוע שעבר באזור שכם. ארבעת חברי החוליה מצליחים לחמוק למזרח ירושלים, והכוח הפלסטיני רודף אחריהם לשטחי ישראל עם נשקים שלופים.

הכוחות נכנסו לשכונות ראס שחאדה, ראס חמיס ומחנה הפליטים שועפאת . כל השכונות נמצאות במזרח ירושלים ותחת ריבונות ישראלית מלאה. פעילות הכוחות הפלסטינים הייתה חריגה לחלוטין: ללא אישור מקדים וללא תיאום מקדים עם ישראל על הפעילות.

האירוע החריג מתרחש על רקע המתיחות של הימים האחרונים בגזרת שכם. בשבוע שעבר החל גל של אלימות והפרות סדר בשכם בין המשטרה הפלסטינית לבין חמושים שלא מצייתים לה. בעימות האחרון בין השוטרים הפלסטינים לבין חמושים הלילה, שני מבוקשים הוכו למוות על ידי שוטרים פלסטינים בקסבה של שכם. התקרית הובילה לשורת עימותים בשכם בין המשטרה לאזרחים, במסגרתם נאלצו כוחות המשטרה להפעיל אמצעים לפיזור הפגנות שאורגנו במחאה על מותם של השניים.