קוניטרה, סוריה
קוניטרה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

החזית הצפונית מתחממת? הבוקר (שלישי) דיווחה התקשורת הסורית כי מטוס קרב ישראלי הופל סמוך לקוניטרה, זמן קצר לאחר התקיפה הישראלית ברמה הסורית. עוד דווח כי גם מל"ט הופל בשטח סוריה. בישראל הכחישו את הדיווח וציינו כי כלי הטיס לא נפגעו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

גורמי צבא הבהירו כי לא הופל מטוס או מל"ט בסוריה, אך ציינו כי נורתה אש נ"מ לעבר המטוסים שתקפו עמדות סוריות - וכלי הטיס לא נפגעו. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בשני טילי קרקע-אוויר: "מטוסי חיל האוויר היו רחוקים ממקור הירי והירי לא היווה איום על כוחותינו".

בסוכנות הידיעות הסורית SANA דווח כי מדובר במטוס קרב ומל"ט שביצעו את התקיפה באזור קוניטרה סמוך לשעה 01:00. "המטוס והמל"ט נורו והופלו", נטען.

בשעות הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר הישראלי מטרות בסוריה, בתגובה לזליגת הירי אמש לרמת הגולן. המטוסים הפציצו תותחים השייכים למשטר במרכז רמת הגולן הסורית. "צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר מדובר צה"ל.

אתמול, סמוך לשעה 21:00, זוהתה נפילת פצצת מרגמה שנורתה מהשטח הסורי ונפלה בשטח פתוח ברמת הגולן. הנפילה הגיעה לאחר שאתמול בשעה 19:00 נכנסה לתוקפה הפסקת האש בסוריה בין צבא אסד לבין מרבית ארגוני המורדים במדינה, על פי ההסכמה אליה הגיעו ארה"ב ורוסיה בסוף השבוע האחרון.

ארכיון
נפילה ברמת הגולן בשבוע שעבר | צילום:"בשעה זו החל יישום הפסקת האש למשך שבעה ימים", נמסר אמש בהודעה רשמית של צבא סוריה. תוקפה של הפסקת האש יפוג ב-18.9 בחצות, אך הצדדים מקווים שניתן יהיה להאריך את תוקפה אם השקט יישמר. למרות זאת, אחרי שהפסקת האש כבר נכנסה לתוקפה, זוהתה נפילת פצצת המרגמה ברמת הגולן.

ראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה אמר אמש בעקבות זליגת הפצמ"ר, כי "אין הבדל בין זליגה לירי מכוון. הפצצה היא אותה פצצה ומהווה סיכון לחיי אדם. באחריות שר הביטחון וצה"ל להעביר מסר ברור לכל הגורמים בצידו השני של הגבול שכל נפילת פגז ואו פצמ"ר בגולן יחשב כירי מכוון לישראל וצה"ל יגיב בעוצמה להשמדת מקורות הירי ופגיעה בכוחות להם הוא משתייך".