ליברמן: להקים ממשלת אחדות ליברלית (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
הג'ובים של ליברמן לשרים לשעבר | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

שר הביטחון אביגדור ליברמן החליט היום (שני), בתיאום עם שר האוצר משה כחלון, למנות את יאיר שמיר ליו"ר התעשייה האווירית ואת יצחק אהרונוביץ' ליו"ר התעשייה הצבאית. גם שמיר וגם אהרונוביץ' הם בכירים לשעבר במפלגתו של ליברמן.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"שמיר, שר החקלאות לשעבר, כבר כיהן כיו"ר התעשייה האווירית, הוא טייס ואיש בעל ניסיון בתחום הצבאי והכלכלי", נכתב בהודעת משרד הביטחון. "אהרונוביץ' כיהן בעבר כשר לביטחון פנים, היה מפקד משמר הגבול, סגן מפכ"ל המשטרה ומנכ״ל דן והוא איש עם רקע ביטחוני רב ובעל ניסיון בניהול מערכות".

אין תמונה
"טייס ואיש בעל ניסיון". שמיר

בהודעה שפרסם משרד הביטחון נמסר עוד כי "השר ליברמן אומר כי מדובר באנשים המתאימים ביותר לתפקידים הללו והם יצעידו את החברות שבראשן יעמדו קדימה". עם זאת, לא נכתבה כל התייחסות לעובדה כי השניים היו בשנים האחרונות בכירים במפלגתו של ליברמן.

"איש עם רקע ביטחוני רב". אהרונוביץ' וליב (צילום: Flash90, מרים אלסטר)
"איש עם רקע ביטחוני רב". אהרונוביץ' וליב | צילום: Flash90, מרים אלסטר

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) מתח ביקורת על המינויים. "השרים לשעבר שמונו היום הם אנשים מנוסים וראויים", ציין, "אבל הם גם שני שרים לשעבר שתחת אחריותם בוצעו על ידי אנשי ישראל ביתנו מעשים שבגינם המליצה המשטרה להגיש כתבי אישום פליליים". פריג' הוסיף כי "המינויים בעייתיים לא בגלל יכולותיהם אלא בגלל החקירות שמתנהלות היום על שהתרחש במשרדיהם, ובשל התחושה שאצל ליברמן אין מתנות חינם וכי הוא מנסה לקנות את שתיקתם של שריו לשעבר".

לפני הבחירות לכנסת ה-20 עזב שמיר את מפלגתו של ליברמן בטענה כי הוא "אינו מזדהה עם מצע המפלגה". אהרונוביץ' לעומת זאת הודח במפתיע מהמפלגה ללא הסבר.