רקטה שנורתה היום (ראשון) מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, נחתה בין שני בתים בשדרות. למרבה המזל לא היו נפגעים כתוצאה מהירי לעבר העיר. נזק נגרם לאחד מהבתים שהרקטה נפלה בסמוך לו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות משטרה שהוזעקו למקום הנפילה חסמו את הגישה לזירת האירוע. הרקטה, שככל הנראה שוגרה מאזור בית חאנון שבעזה, הועברה לטיפול חבלני המשטרה. הבית שנפגע ניזוק בעבר כתוצאה מירי לעברו בטרם מבצע צוק איתן. מאז הוא שוקם, אך היום הוא נפגע בשנית.

זמן קצר לאחר הירי, כלי טיס של חיל האוויר תקפו תשתית טרור של חמאס בצפון רצועת עזה. בנוסף הגיב צה"ל בירי טנקים לעבר מטרות של הארגון בעזה. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות בכל עת לשמירה על ביטחון תושבי מדינת ישראל".

כלי התקשורת של חמאס ברצועה פרסמו כי בין המטרות שהותקפו היה גם אחד מבסיסי הזרוע הצבאית של הארגון. בדיווחים ציין משרד הבריאות בעזה כי כתוצאה מירי התגובה נפצע אדם אחד באורח קל. גורמים לא רשמיים ברצועה דיווחו כי "גדודי אבו עלי מוסטפא", הזרוע הצבאית של החזית העממית, נטלה אחריות לשיגורן של חמש רקטות לעבר ישראל.

(ארכיון) (צילום: רויטרס)
(ארכיון) | צילום: רויטרס

בינתיים תושבי שדרות שבים לשגרה. מהעירייה וכוחות הביטחון נמסר כי פסטיבל LIVE שדרות שתוכנן להיערך היום בהשתתפות 3,000 בני אדם - יתקיים כרגיל.

הירי לעבר שדרות בא כחודש לאחר שרקטה ששוגרה לעבר העיר נפלה על גג של מרכז לטיפול בילדים בגיל הרך בעיר. בתקרית שהתרחשה אז בליל שבת, לא היו נפגעים מאחר שהמקום היה ריק מאדם. כמו כן, צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו במקום טיפול לשני נפגעי חרדה מהבתים הסמוכים. עדי ראייה סיפרו על שברי זכוכיות הפזורים ברחוב. צוותי כיבוי אש ביצעו סריקות מסביב למרכז שספג את הפגיעה ווידאו שאין התלקחות.

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי, תמיר סטיינמן וירון שניידר.