צילום ארכיון
המטוס אחרי נחיתתו בנתב"ג | צילום:

דרמה בטיסה מניו יורק לתל אביב: טיסת אל על LY2, שעשתה את דרכה הבוקר (שלישי) מניו יורק לנמל התעופה בן גוריון זכתה לליווי צמוד במיוחד, כשמטוסי F18 של חיל האוויר השוויצרי הוזנקו וטסו לצידה באזור הגבול בין צרפת לשווייץ בעקבות דיווח אנונימי על פצצה שהומנה על הסיפון. לאחר שהתברר כי מדובר בהתרעת שווא המשיך המטוס, מסוג בואינג 747, בדרכו ונחת בשלום בישראל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החריג התרחש לאחר שברשויות התעופה האמריקאיות התקבלה ידיעה אנונימית על פצצה שהוטמנה במטבחון של המטוס ואלה עדכנו את הרשויות השוויצריות, שהזניקו את מטוסי הקרב בעת שהמטוס נכנס לשטחה האווירי של שווייץ. 

בדיקה מעמיקה של הדיווח העלתה כי מדובר בהתרעת שווא ולכן המשיך המטוס בדרכו כמתוכנן. סמוך לשעה 13:00 נחת המטוס בנמל התעופה בן גוריון.

בשבוע שעבר: טיסת אל על המריאה בלי מאבטחים

בשבוע שעבר הייתה אל על במוקד חשש ביטחוני נוסף, בעקבות מחדל אבטחתי חמור. טיסת החברה שיצאה מנמל התעופה בן גוריון החלה בתהליך המראה כשאין מאבטחים על המטוס, בניגוד לנהלים.

אנשי צוות המטוס לא הבחינו שהמאבטחים אינם שוהים על המטוס וכבר פתחו בהליכים לקראת המראה כשאחד מאנשי הצוות הבחין במחדל. המטוס שב על עקבותיו באופן מיידי, ובאל על פתחו בחקירה פנימית של האירוע. בנוסף, ההנחיות לצוותים חודדו בעקבות במקרה.