כך נראה התרגיל המשותף
כך נראה התרגיל המשותף | צילום:

התרגיל החשאי נחשף: כוחות מיוחדים של צה"ל והמארינס השלימו בשבוע שעבר תרגיל ייחודי בנגב, "נובל שירלי" שמו. התמונות פורסמו על ידי המארינס באתרים אמריקניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

784556
צילום:

האימון המשותף נועד לתרגל את היחידות המיוחדות של חיל האוויר, הים והיבשה של צה"ל בשיתוף פעולה עם כוחות המארינס האמריקניים.

784563
צילום:

הכוחות המיוחדים האמריקנים לומדים מהניסיון שיש לצה"ל בנושא הלחימה בטרור, והדבר מיושם על ידם בלחימה במזרח התיכון ונגד דאע"ש.

784549
צילום:

במהלך התרגיל ביצעו הצבאות הנחתת כוחות במסוקים מעבר לקווי האויב, לחימה בשטח בנוי, מעל ומתחת לקרקע, לוחמה זעירה והשתלטות.

784542
צילום:

 

784570
צילום:

בהמשך תורגלו גם חילוצים של נפגעים מעומק שטח מאוים והפעלה של מערכי הרפואה של צבאות ישראל וארה"ב.

784591
צילום:
784598
צילום:

כמו כן בוצעה לחימה ביום ובלילה במתקן האימונים שנבנה בצאלים ומדמה עיר פלסטינית. הלוחמים פעלו במתקנים שנבנו באחרונה בנגב לתרגול לוחמת תת-קרקע.

784605
צילום:

לפני כשלושה שבועות בוצע תרגיל משותף לטיל החץ: מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA), השלימו ניסוי 'קישוריות' ראשון מסוגו של מערכות ההגנה נגד טילים, שבחן את החיבור הפיזי בין מערכות ההגנה הישראליות, חץ ושרביט קסמים, למערכות ההגנה האמריקניות בארה"ב ובמקומות נוספים בעולם.

ניסוי חץ 3, ארכיון (צילום: אגף דוברות והסברה אגף הביטחון, חדשות)
ניסוי מוצלח של טיל החץ. ארכיון | צילום: אגף דוברות והסברה אגף הביטחון, חדשות

הניסוי נועד לתרגל תרחיש ובו אלפי טילים משוגרים לעבר ישראל מאירן ולבנון ולבחון את האינטגרציה בזמן אמת בין המערכות הישראליות לאלו האמריקניות. במסגרת התרגיל, נעזרו אנשי מערכת הביטחון במכ"מים האמריקנים שפרוסים במזרח התיכון ובמערכת ההתרעה הלוויינית - המסוגלת להתריע על כל טיל שמשוגר מכל נקודה בכדור הארץ.

בשיאו של התרגיל השתתפו עשרות רבות של אנשי צוות בישראל ובארה"ב, והוא כלל גם שיתוף פעולה הדוק עם כוחות באירופה. בניסוי השתתפה גם מערכת "שרביט קסמים", שנמסרה לאחרונה לחיל האוויר, כחלק מהתהליך להפיכתה למערכת מבצעית. "המערכת הוכיחה בניסוי יכולות מרשימות", נמסר ממשרד הביטחון.