עירנות המאבטח מנעה פיגוע בבירה: צעיר פלסטיני שניסה לעלות לרכבת הקלה בירושלים, בפינת הרחובות יפו וקינג ג'ורג', נעצר לאחר שבתיקו נמצאו מטעני צינור. בעקבות האירוע תנועת הרכבת הקלה הופסקה ונחסמו צירים מרכזיים בעיר. כעבור כשעה שבה הרכבת לפעול כרגיל והצירים נפתחו לתנועה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות משטרה גדולים הוזעקו לזירה לאחר שמאבטח ברכבת הקלה דיווח על אדם שעמד מאחורי התחנה כשבידו תיק ועורר את חשדו. המאבטח ביקש לבדוק את תכולת התיק, הבחין במטען והזעיק את המשטרה.

צוותים רבים של משטרת ירושלים שהגיעו לזירה, סגרו את הציר וחבלנים החלו בטיפול במטען. לאחר בדיקת חבלני המשטרה התברר כי בתוך התיק נמצאו מספר מטעני צינור . חבלני המשטרה עדין מטפלים בזירה.

זירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)
זירת האירוע, הבוקר | צילום: דוברות המשטרה

"התכונן לפוצץ מטען וגם לדקור"

החשוד, תושב השטחים בשנות ה-20 לחייו, נעצר לחקירה במשטרה. בשלב זה ציר יפו קינג ג'ורג' עדין סגור לתנועה וחסום למעבר הולכי רגל.

מפקד המחוז, ניצב יורם הלוי, אמר כי "מאבטח של הרכבת הקלה זיהה אדם חריג וחשוד, בחור צעיר. הוא ניגש אליו וניסה לדבר איתו. הצעיר לא הגיב. הוא פתח לו את התיק וגילה מטען. מדובר במטען גדול שמורכב מכמה מטענים".

לדברי מפקד המחוז, ההערכה שהיא שהמחבל "תכנן לפגוע ברכבת הקלה - מדובר בצעיר מבית עולא שהגיע לירושלים. הוא ניצל פרצה כדי להיכנס לעיר. בתיק נמצאו גם סכינים כך שנראה שהמחבל התכונן לבצע פיגוע שמשלב פיצוץ ודקירה. אנחנו ערוכים לכל מתווה פיגוע".

רגעי המעצר של המחבל בירושלים (צילום: ירון אברהמי)
ההשתלטות על המחבל | צילום: ירון אברהמי

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בירך על לכידת המחבל: "בזכות ערנותם של מאבטחי הרכבת הקלה של עיריית ירושלים נמנע פיגוע גדול. מאבטחי הרכבת הקלה הם חלק ממרקם המגן האנושי הרחב של ירושלים כנגד המחבלים המנסים לזרוע טרור ופחד. המסר שלנו לציבור הוא להמשיך בשגרה, לגלות ערנות ולעולם לא להיכנע לטרור".

ברקת הוסיף כי "עלינו לרדוף את המחבלים בכל מקום ללא פשרות וללא מעצורים, ובמקביל להמשיך לפתח ולחזק את ירושלים.  אנחנו יכולים להתגאות באנשי הביטחון של עיריית ירושלים ובשוטרי ירושלים על המסירות הגדולה ועל הנכונות לסכן את חייהם על מנת לשמור על תושבי ירושלים. תודה לכם בשם תושבי העיר".

מחברת "סיטיפס" המפעילה את הרכבת הקלה נמסר כי "עם סיום האירוע הבטחוני ובאישור המשטרה הרכבת הקלה שבה כעת לפעול בשירות מלא לכל אורך הקו".