אין תמונה
ינאי ויסמן ז"ל ורעיתו יעל

סמל ראשון טוביה ינאי ויסמן ז"ל קיבל מאלוף פיקוד המרכז רוני נומה צל"ש על כך שהראה אומץ לב ודוגמה אישית כאשר נלחם "בידיים חשופות" במחבלים בפיגוע באזור התעשייה "שער בנימין" בפברואר האחרון. אלמנתו יעל קיבלה את הצל"ש בשמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום חמישי, 18 בפברואר 2016, חדרו שני מחבלים, מצוידים בסכינים, לסניף "רמי לוי" באזור התעשייה "שער בנימין". המחבלים תקפו את אחד העובדים ופצעו אותו באורח בינוני. באותה שעה, שהה במקום ויסמן עם רעייתו ובתו. עם הישמע זעקות העובד הפצוע וצעקות בשפה הערבית, הבין כי במקום מתרחש אירוע טרור.

"סמל ויסמן לא השתהה ורץ לעבר המקום שממנו נשמעו הזעקות כשהוא מותיר בדד את רעייתו ואת בתו התינוקת. לאחר שזיהה את שהתרחש, לא היסס סמל ויסמן ובידיים חשופות הסתער על שני המחבלים, נאבק בהם וניסה לעוצרם", אמר עליו האלוף נומה.

במהלך המאבק נפצע סמל ויסמן באורח אנוש. אזרחים נוספים ששהו במקום ירו לעבר שני המחבלים והרגו אותם. כוח רפואי שהוזעק למקום דקות לאחר המקרה, נאלץ לקבוע את מותו במקום.

"למרות שלא הופתעתי ממעשה הגבורה שלך, ככל שחולף הזמן מאותו היום בו מסרת את נפשך להצלת אחרים, וככל שאני מרבה להרהר במעשה הגבורה שלך הוא נראה לי בלתי נתפס", אמרה יעל בטקס." כמה עצמה היתה בך ינאי, כדיי לעשות מעשה, לעזוב הכל, את בתך הקטנה נטע ואותי כדיי להציל חיים, לרוץ אל הלא נודע, לא להרתע גם כשאין לך בידיים דבר חוץ מתעצומות הנפש שלך".

האלוף נומה נשא דברים בטקס: "נקודות הציון בלחימה המתמשכת בטרור הם סיפורי מופת אישיים ויחידתיים כזה הוא סיפורו של סמל ראשון טוביה ינאי ויסמן זכרו לברכה, אשר חרף את נפשו, כאשר הותיר מאחור את בתו התינוקת נטע ואשתו יעל, ורץ ללא נשק, אך מצויד בערכים הנשענים על מסורת צה"ל, מדינת ישראל והעם היהודי".

"אני מצדיע לכם, בני המשפחה היקרים, הנושאים בלבכם יום יום שעה שעה את מחיר ההגנה על הארץ הזאת. אנו מבטיחים לכם כי צבא ההגנה לישראל ימשיך במלאכת הביטחון שלשמה מסר ינאי את נפשו", הוסיף.