ניסיון הלינץ' בבני הישיבה בחברון: אחד מחמשת הצעירים האמריקנים שכותרו על ידי עשרות פלסטינים בשכונת ג'בל ג'והר בחברון שחזר הערב (חמישי) את רגעי האימה. "רצינו ללכת להתפלל במערכת המכפלה, טעינו בדרך ומצאנו את עצמנו בלב המון ערבי", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הם התחילו לזרוק אבנים, לבנים וסלעים על המכונית וכשהצלחנו לצאת הם הקיפו אותנו וצעקו 'יהודים, יהודים'", תיאר הצעיר. "אז אחד הערבים בא ואמר 'בואו איתי'", התייחס בן הישיבה לתושב המקום שהציל את חייהם.

חמשת הצעירים מצאו מקלט בביתו של תושב השכונה במעלה גבעה עד להגעת כוחות הביטחון. "נכנסנו לבית ובתחתית הגבעה ראיתי שהמכונית בוערת", סיפר. "אחרי חצי שעה הגיעו כוחות הביטחון, לקחו אותנו החוצה וברוך השם אנחנו עדיין חיים".

בחורי ישיבה נכנסו לשטח הרש"פ בחברון
צילום:

הפלסטיני שהחביא את החמישה בביתו הוא גם זה שיצר קשר עם קציני המינהל האזרחי והם הזעיקו למקום את כוחות הביטחון. כוחות גדולים מאוד של צבא, משטרה ומשמר הגבול הגיעו לשכונה והצליחו לחלץ את הנוסעים.

פלסטינים ליד הרכב שהותקף
צילום:

שניים מהנוסעים נפגעו מאבנים ומשברי זכוכית וקיבלו טיפול רפואי במקום, אך סירבו להתפנות לבית חולים. עם כניסת הכוחות החלו הפרות סדר ועימותים ומספר מתפרעים נפגעו מירי גז מדמיע.