ארכיון (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
ארכיון | צילום: דובר צה"ל, חדשות

אזעקה לפני הצלצול: רגע לפני פתיחת שנת הלימודים החדשה, נשמעו הבוקר (שלישי) אזעקות ביישובים נתיב העשרה ויד מרדכי שבמועצה האזורית חוף אשקלון - זאת עקב שיגור כושל של רקטה מרצועת עזה. למרות זאת, הלימודים באזור נפתחו כסדרם, ולא נמסרו הנחיות מיוחדות לתושבים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 5:20, תושבי האזור התעוררו לקול אזעקת צבע אדום כשמיד לאחריה נשמע פיצוץ. מדובר צה"ל נמסר שאכן זוהה ניסיון שיגור, אך הרקטות נפלו ככל הנראה בצד הפלסטיני, סמוך לגדר המערכת, ולא דווח על נפגעים או נזק.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, שבשטח המועצה שלו נשמעו האזעקות הבוקר קרא לגורמים במשרד הביטחון "לעשות מאמץ ולהשלים את פערי המיגון הקיימים במוסדות החינוך שלנו באופן מיידי". לאחר התייעצות שקיים הבוקר עם הגורמים הרלוונטיים הוחלט לפתוח את שנת הלימודים כרגיל. 

פתיחת שנת הלימודים, כיתה, בית ספר (צילום: רויטרס)
הלימודים נפתחו כסדרם | צילום: רויטרס

"בדיקת הערנות שעשו לנו הבוקר רק מוכיחה כמה חשובה המלחמה שלנו למגן פה את תחנות ההסעה", אמרה לחדשות 2 Online אם לשלושה מהדרום, שהתעוררה הבוקר לקולות האזעקה. "זה לא שאנחנו לא חוששים אבל זאת המציאות פה".

"אנחנו חיים ככה כבר 15 שנה, מדי פעם יש צבע אדום אין לנו מה לעשות עם זה", הוסיפה האם המודאגת. "נכון שמאז צוק איתן היו רק מקרים בודדים והמינון ירד, אבל התחושה הכללית היא שכולם דרוכים תמיד. אתה רוצה להאמין שזה יחזיק אבל לא מחכים לשלום".

רק לפני חמישה ימים שוגרה רקטה לעבר המועצה האזורית אשכול, שלמרבה המזל גם הפעם לא גרמה לנזק או נפגעים. הרקטה נפלה והתפוצצה בשטח פתוח סמוך לגדר הביטחון במועצה האזורית אשכול, ובתגובה תקף חיל האוויר אתר לייצור אמצעי לחימה במרכז רצועת עזה, שלפי הצבא שייך לארגון חמאס.