בזמן שהציבור צמא לכל פיסת מידע בפרשה החמורה שנחשפה הבוקר אודות הימצאותם של שני ישראלים ברצועת עזה, יו"ר ועדת החוץ והביטחון לא ידע עליה כלום: בריאיון לתכנית "משעל על הבוקר" עם רינה מצליח וניסים משעל ברדיו ללא הפסקה, הודה ח"כ צחי הנגבי כי לא שמע על הסיפור עד הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תתפלא, אין לי מושג. באמת התפלאתי וקראתי באינטרנט הבוקר את הפרטים", השיב הנגבי לשאלתו של משעל מהאולפן. "התקשרתי למנהל הוועדה ושאלתי אם דווח על העניין הזה. אני לפחות לא שמעתי על זה בחודש וחצי שאני מכהן בתפקיד".

לדבריו של הנגבי, ממה שהספיק לברר במהלך הבוקר, מדובר בדיווח של השב"כ שנמסר לוועדה - וכי בהתחלה אף הוצג כדיווח לא רציני: "הוא אמר לי שבעבר הסיפור הוצג כקוריוז - ומאז הוא לא שמע על כך דבר".

אברה מנגיסטו (צילום: חדשות)
חצה את הגדר לעזה. אברה מנגיסטו | צילום: חדשותהנגבי הוסיף כי קרא באתרי האינטרנט גם על אזרח ישראלי נוסף שנמצא בעזה: "ראיתי שמדובר על עוד בחור מהפזורה הבדואית שנמצא אף הוא בעזה, לא הספקתי לברר את העניין כדי לעלות לשידור לצורך הריאיון הזה". הוא הצהיר שמיד בתום הריאיון יברר לעומק את הנושא - ואף התבדח: " מערך השיווק של התיירות בעזה כנראה מאוד אטרקטיבי אם שני צעירים החליטו להגר לשם".

יו"ר הוועדה הרגיע ואמר כי בעיניו, הימצאותם של שני הישראלים ברצועת עזה אינו מהווה קלף מיקוח עבור החמאס: "לא יודע כמה יש לקלף הזה משמעות, זה לא קלף מסוג ג'וקר או אס, אבל בהחלט עדיף היה שהדבר הזה לא יקרה. אותי זה מטריד שניתן לעבור בצורה כה חופשית לתוך רצועת עזה, בכל הקשר שהוא. זה גם יכול להיות איש מודיעין של היריב שפועל בתוך ישראל. זה דבר שבעיניי הוא מאוד מוזר".