חופי סיני - מלאים בפסח (צילום: חדשות 2)
אזהרה חמורה בסיני | צילום: חדשות 2

לקראת חגי תשרי ונסיעתם של ישראלים רבים לחו"ל הפיץ המטה לביטחון לאומי את אזהרות המסע העדכניות, בהן מצוינת חומרת האזהרה בכל מדינה או אזור והמלצת המטה ביחס לכל אזהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסך הכול קיימות 41 אזהרות מסע, מתוכן 27 למדינות, 8 אזהרות לחבלי ארץ מסוימים ו-6 מדינות שאליהן אסור לישראלים להיכנס על פי חוק. לדברי המטה לביטחון לאומי, התאריכים שבין 13.9 ל-5.10 הם רגישים במיוחד ועלולים להוות מטרה לכלל גורמי הטרור למימוש פיגועים נגד יעדים ישראלים.

על פי החוק למניעת הסתננות, לישראלים אסור להיכנס לעירק, אירן, סוריה, לבנון, תימן וערב הסעודית. בין המדינות והאזורים לגביהם האיום הוא קונקרטי וגבוה מאד ולגביהם ההמלצה היא להימנע מכל ביקור: סודן, אינדונזיה, חצי האי סיני, צפון ניגריה ודרום תאילנד.

תגבור האבטחה בבתי חב"ד

באופן כללי, בכל נסיעה בחו"ל ממליצים במטה לישראלים לשמור על ערנות, להימנע מלהכניס מבקרים חשודים או בלתי מוכרים, ולשבור שגרה בנסיעות ממושכות על ידי שינוי מסלולי נסיעה שגרתיים.

לקראת הכינוסים הגדולים הצפויים בבתי חב"ד ברחבי הודו ותאילנד בראש השנה, פנתה ישראל בבקשה למדינות אלו להגביר את האבטחה שם. בקשה דומה הופנתה גם לשלטונות האוקראינים לקראת העלייה לרגל לאומן, לשם צפויים להגיע השנה יותר מ-30 אלף ישראל. למרות זאת אין לפי שעה שינוי באזהרות המסע למדינות הללו.