גזיהאן ימטה ז
גזיהאן ימטה | צילום:

מחר (שלישי) יובא למנוחות גזיהאן ימטה, חייל בודד מחטיבת גולני שהלך לעולמו. חבריו קראו לציבור לחלוק לימטה, שעלה לארץ והתגייס בגיל 25, כבוד אחרון. ההלווייה תתקיים בבית העלמין בקריית גת בשעה 13:00, וחבריו חוששים כי לא יהיו מספיק משתתפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חבריו שיתפו פוסט שקרא לציבור להגיע ולכבד את ימטה: "זה יום קשה לכולנו, זה הכבוד האחרון שאפשר לתת לבן אדם שנתן כל כך הרבה למדינה ובשביל כל אחד ואחד מאיתנו החיילים. לכן, המעט שאפשר לתת למענו זה הכבוד להיות שם בהלווייתו".

"הוא עלה ארצה בגיל 25 כדי לתת מעצמו ולסכן את עצמו למען אחרים ולמען המדינה שלנו. אנחנו האחים שלו למחלקה וגם לחיים. מבקשים מכל אחד ואחד מכם לעשות את מרב המאמצים בשביל להגיע ולחלוק איתנו את העצב האכזר, ולנצור את כבודו האחרון של אחינו היקר", הוסיפו.

הפוסט ששיתפו חבריו
הפוסט ששיתפו חבריו | צילום:

"הוא היה תמיד שמח למרות הקשיים"

ענבר שפי, שהייתה המפקדת שלו, אמרה כי "גזיהאן עלה ארצה, מלא אור וברק בעיניים לשרת לתרום ולהפוך חלק מהחברה הישראלית. במושגי צה"ל הוא כבר לא היה ילד וחצה את 25 כבר טרם גיוס, הוא היה מעין אבא של החיילים בצוות, תמך, איזן והרגיע את הרוחות.

"למרות גילו בחר גזיהאן בשרות קרבי והתגייס לגולני, אני זוכרת כמה היה מאושר בהשבעה בכותל כאשר נשבע לשרות צבאי קרבי. אני מספרת לכם את זה בתחינה, בואו לעשות לו כבוד אחרון, לעולה חדש, לחייל בודד ולאדם באמת מיוחד", הוסיפה. "אל תתנו לגזיהאן לעשות את דרכו האחרונה לבדו".

אחד מהחיילים ששירת עמו אמר: "הוא היה אדם מדהים, מצחיק, תמיד שמח, למרות כל הקשיים שהיו לו. היו לו קשיים כלכליים". חבר אחר שלו הוסיף בשיחה עם חדשות 2 Online: "אין לי מושג מה הוביל לזה, אף אחד לא יודע זה הפתיע את כולנו".

מדובר צה"ל נמסר כי "החייל נמצא הבוקר ירוי ללא רוח חיים כשנשקו האישי לצדו בביתו בדרום הארץ. הודעה נמסרה למשפחתו של ימטה, והמשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת נסיבות האירוע".