שבועות ארוכים לפני שפשט את מדיו, קיים הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ סבב פרידה מיחידות צה"ל השונות. הטקסים והפרידות לא הספיקו כנראה ובצבא הוחלט לקיים עוד טקס פרידה אחד - הפעם נשף של ממש: כאלף איש זכו לקבל הזמנה למסיבת הפרידה. תג המחיר של האירוע הזה, שכולנו שילמנו עליו, הגיע ללא פחות מ-600 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קציני צבא בכירים, בנקאים, פוליטיקאים ועוד שורה של אישים חשובים התקבצו - לא בבסיס הקריה חלילה - אלא באולם הדרייב אין בתל אביב. כיאה לנשף פרידה - צה"ל לא חסך בדבר: תקרובת עשירה, שורה של זמרים ואפילו סרט שהופק במיוחד לאירוע היקר. במשך חמישה חודשים המתינו בתנועה לחופש המידע לתשובה לשאלה כמה בדיוק עלה הערב הזה.

זו התשובה המפורטת:

הסרט: 215 אלף ש"ח. החשבון
הסרט: 215 אלף ש"ח. החשבון | צילום:

לצה"ל חטיבה שלמה של דוברות והפקה - דובר צה"ל שמה. יחידת ההסרטה שלה נרתמה אף היא לאירועי הפרידה והפיקה סרט (קטע ממנו בווידאו לעיל) אלא שבצה"ל חשבו שזה לא מספיק ושכרו את שירותיה של חברת הפקה חיצונית. הפקת הסרט הזה עלתה למשלם המסים לא פחות מ-215 אלף שקלים. הקרנתו על מסך ענק מחייבת לשכור ציוד הקרנה שעלה עוד 61 אלף שקלים. ביחד - רבע מיליון שקלים לסרט.

אירוע אחד, מאדם אחד, עלה לנו כ-600 אלף שקלים. אירוע הפרידה מהמפכ"ל דנינו, שזכה לביקורת ציבורית על ההוצאה הבזבזנית עלה, כ-400 אלף שקלים. ביחד זה מיליון שקלים שנבלעים מבלי שנרגיש בתקציבי העתק של שתי המערכות הללו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בחודשים האחרונים התקיימה עבודת מטה שבעקבותיה הוצאו הנחיות חדשות ומחמירות המגבילות את קיום האירועים בצה"ל. במסגרת ההנחיות הוגבלו האירועים והתקציב לקיומם צומצם בצורה משמעותית. כמו כן הוגבלה באופן משמעותי הופעת אמנים אזרחיים, העסקת חברות חיצוניות צומצמה משמעותית מתוך כוונה להסתמך על משאבים צבאיים. בחודשים האחרונים אוכף אגף כוח האדם את קיום הפקודות בצורה קפדנית בנושא זה".