יום אחרי ניסיון הלינץ' שביצעו עשרות פלסטינים בחברון בחמישה בני ישיבה אמריקנים שביקשו להגיע למערת המכפלה, מתפרסם סרטון המתעד את החילוץ הדרמטי שלהם מביתו של הפלסטיני שהעניק להם מקלט והחביאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נראים שוטרים וחיילי צה"ל מגיעים לביתו של הפלסטיני, שיצר קשר עם קציני המינהל האזרחי, ומוציאים משם את חמשת בני הישיבה. הכוחות מטפסים עם האברכים במעלה הגבעה כשעשרות פלסטינים עומדים ליד ומביטים במחזה. למעלה המתינו להם כלי הרכב שבהם יצאו מהשטח הפלסטיני.

פלסטינים ליד הרכב שהותקף
פלסטינים ליד הרכב שהותקף | צילום:

חמשת בני הישיבה מברוקלין הגיעו בשוגג לשכונת ג'בל ג'והר בחברון והותקפו על ידי עשרות מתפרעים שיידו לעברם אבנים ומקלות. שניים מהם נפצעו קל ונזקקו לטיפול רפואי. הם הצליחו להימלט מהרכב ומצאו מקלט בביתו של פלסטיני תושב השכונה שהחביא אותם עד להגעת כוחות הביטחון.

אחד מחמשת הצעירים שחזר אמש את רגעי האימה: "רצינו ללכת להתפלל במערכת המכפלה, טעינו בדרך ומצאנו את עצמנו בלב המון ערבי. הם התחילו לזרוק אבנים, לבנים וסלעים על המכונית וכשהצלחנו לצאת הם הקיפו אותנו וצעקו 'יהודים, יהודים''. אז אחד הערבים בא ואמר: 'בואו איתי'".

"נכנסנו לבית ובתחתית הגבעה ראיתי שהמכונית בוערת", הוסיף הצעיר. "אחרי חצי שעה הגיעו כוחות הביטחון, לקחו אותנו החוצה וברוך השם אנחנו עדיין חיים".